Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Na kogo odda głos Lewica w II turze wyborów prezydenckich?

Zdjęcie ilustracyjne

Na kogo odda głos Lewica w II turze wyborów prezydenckich? Gawkowski: Głosowanie na Andrzeja Dudę szkodzi Polsce

„Nie sądzę” – tak Krzysztof Gawkowski, gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM odpowiada na pytanie o to, czy są politycy Lewicy, którzy w II turze wyborów prezydenckich mogą zagłosować na Andrzeja Dudę.

„Nie wierzę, że Rafał Trzaskowski podpisze ustawę o równości, nie wierzę, że podpisze ustawę o związkach partnerskich. Nie wierzę, że Rafał Trzaskowski będzie popierał postulaty socjalne i lewicowe, które Lewica zgłaszała. Ale lepiej w Pałacu Prezydenckim mieć kogoś, kto przestanie łamać konstytucję i nie pozwoli niszczyć państwo przez PiS, niż na II kadencję Andrzeja Dudę” – deklaruje szef klubu Lewicy.

Jak dodaje, jeszcze w tym tygodniu ma dojść do spotkania Roberta Biedronia i Rafała Trzaskowskiego, ale „nie wyobraża sobie głosowania na Andrzeja Dudę”.

„Jest prezydentem, który niszczy w Polsce demokrację” – argumentuje Gawkowski – „Głosowanie na Andrzeja Dudę szkodzi Polsce, gdyby wybory były dzisiaj, zagłosowałbym na Trzaskowskiego. To jest obrona przed PiS-em, a ja nie chcę, żeby Polskę niszczył PiS”.

Cała rozmowa jest na www.rmf24.pl