Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Muzeum – Zamku w Łańcucie zaprasza na Święto Parku

W niedzielę 8 października Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na Święto Parku. To historyczny piknik rodzinny z atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Hasło tegorocznego wydarzenia brzmi: „Historia zapisana w drzewach”.

W programie przewidziano: spektakl baletu dworskiego, spotkania i pokazy, warsztaty tańca dawnego, korowód taneczny, rekonstrukcję kulinarną dawnych potraw, sceny ogrodowe z XVIII w., pokaz szermierki i broni dawnej, dawne ogrodowe gry i zabawy, warsztaty dla rodzin, atrakcje dla dzieci, strefę ciszy.

Będzie można również zakupić regionalne produkty oraz wyroby rękodzielników.

Bilety w cenie 5 zł (bilet normalny)oraz 2 zł (bilet ulgowy) będą sprzedawane w dniu wydarzenia w Kasach Głównych, znajdujących się w Maneżu przy ul. 3-go Maja 10 oraz w punktach kasowych przy Bramie głównej oraz przy Zameczku Romantycznym.

Muzeum-Zamek w Łańcucie informuje, że 8 października 2023 r. nie będzie możliwe swobodne przejście przez Park. Teren Parku zostanie zamknięty na potrzeby wydarzenia. Ponadto ekspozycje będą czynne zgodnie z niedzielnym harmonogramem.

Organizacja Święta Parku została sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Podkarpackiego, a także ze środków własnych Muzeum.

(ip)