Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Michał Dworczyk: Afera wizowa odwróciła trend kampanii

Michał Dworczyk: Afera wizowa odwróciła trend kampanii

„Na pewno momentem, który odwrócił trend tej kampanii, była kwestia tzw. afery wizowej. Opozycja to bardzo brutalnie wykorzystała, tworząc całkowicie nieprawdziwy obraz tego, że rzekomo były nieprawidłowości na jakąś wielką skalę. Nieprawidłowości, z tego co wiemy, rzeczywiście były, ale o wiele mniejsze i nie miały absolutnie tej skali i formy, o której mówiła opozycja. To było ważnym punktem w kampanii, po którym trend się odwrócił i PiS, które zyskiwało do tego czasu poparcie, zaczęło mieć problemy” – mówił Michał Dworczyk w internetowej części programu Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, analizując przyczyny porażki PiS-u w ostatnich wyborach.

„Dla nas koniecznym jest przeanalizowanie wszystkich okoliczności związanych z tym zwycięstwem, które niektórzy określają mianem pyrrusowego zwycięstwa i wyciągniecie wniosków” – stwierdził minister.

Michał Dworczyk wskazał też na inne błędy popełnianie w ostatnich latach przez polityków partii Jarosława Kaczyńskiego. „Tłuste koty to jeden z tych błędów, których nie udało się uniknąć. Pewien brak pokory, który czasami był widoczny, czy nadmierna pewność siebie, na pewno w ciągu tych ostatnich lat też przyniosła konsekwencje” – mówił, dodając, że kurz po wyborach powoli opada i w partii przyjdzie czas na podsumowanie.

„Powinniśmy przeanalizować to, co zdarzyło się w ostatnich latach. Powinniśmy lepiej wsłuchiwać się w głos Polaków, zwłaszcza ludzi młodych, kobiet – tych grup, w których poparcie dla PiS-u gwałtownie spadło” – stwierdził.

Poseł PiS-u odniósł się też do słów prezydenckiego ministra Marcina Mastalerka, który niedawno powiedział, że Jarosław Kaczyński powinien odejść na polityczną emeryturę. „Jest to bardzo niedobry pomysł, ponieważ Zjednoczona Prawica składa się dzisiaj z szeregu środowisk. Te środowiska spaja ze sobą osoba prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Gdyby nie ten polityk, nie udałoby się nigdy zbudować Zjednoczonej Prawicy” – powiedział Michał Dworczyk.

Cała rozmowa na RMF24.pl.