Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Przemyt marihuany z Wielkiej Brytanii do Polski. 49-latek zatrzymany w pobliżu Portu Lotniczego!

Fot. Policja

RZESZÓW. Rzeszowska  prokuratura rejonowa prowadzi postępowanie w sprawie przemytu marihuany z Wielkiej Brytanii do Polski.

27 lutego br. funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie dowiedzieli się, że samolotem z Wielkiej Brytanii do portu Lotniczego w Jasionce podróżuje osoba mogąca przewozić środki odurzające.

W rejonie Portu Lotniczego w Jasionce dokonano zatrzymania mężczyzny w wieku 49 lat, którym okazał się być obywatel Wielkiej Brytanii mieszkający na Podkarpaciu. Ustalono, że mężczyzna prawdopodobnie przewiózł marihuanę po jej wcześniejszym połknięciu.  Został przetransportowany do szpitala, gdzie na miejscu ujawniono u niego mały woreczek z marihuaną o wadze 1,3 grama.

Przedstawiono zarzuty

Policjanci bardzo szybko dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez mężczyznę, gdzie również znaleziono marihuanę o wadze 4,02 grama. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty popełnienia dwóch przestępstw przywozu marihuany, a także jej posiadania. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Za posiadanie marihuany grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 , zaś za  przywóz marihuany ( przy przyjęciu wypadku mniejszej wagi) kara grzywny , ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie