Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Lód załamał się pod wędkarzem. Szczegółowe informacje!

Fot. policja.pl

Kilkanaście minut w lodowatej wodzie spędził wędkarz po tym, jak załamał się pod nim lód. Na szczęście wołanie mężczyzny o pomoc usłyszeli pracownicy żwirowni, którzy powiadomili o zdarzeniu służby ratunkowe.

Okazało się, że mężczyzna znajdował się w odległości około 50 metrów od linii brzegowej. Dzięki odpowiedniemu kombinezonowi, w który był ubrany mężczyzna, utrzymywał się on na powierzchni wody i nie zatonął. Szybka reakcja służb pozwoliła na wydobycie mężczyzny z wody już po kilkunastu minutach. Po przebadaniu przez lekarza został odwieziony do miejsca zamieszkania.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy wchodzenie na lód i ślizganie się po zamarzniętych jeziorach, stawach czy rozlewiskach jest bardzo niebezpieczne, szczególnie teraz, gdy panują dodatnie temperatury. Nigdy nie znamy grubości lodu, poza tym w różnych miejscach mogą znajdować się przeręble.

źródło: policja.pl