Fot. gis.gov.pl

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu produktu pn. „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”

Zagrożenie:

Niezadeklarowany na opakowaniu składnik – mąka pszenna w produkcie „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”. Mąka pszenna jest źródłem glutenu. Gluten jest substancją alergenną, spożycie produktu przez osoby uczulone na gluten może wywołać reakcję alergenną.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”

Numer partii: wszystkie numery partii

Data minimalnej trwałości: wszystkie daty minimalnej trwałości

Producent: Snack Connection B.V., Expeditiestraat 1, 4283 JE Giessen, Holandia

Zdjęcie produktu

Fot. gis.gov.pl

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma Lidl w dniu 19 września 2019 r. dobrowolnie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g” i poinformowała o sprawie producenta. Dystrybucja towaru została wstrzymana i zostanie odblokowana po wprowadzeniu prawidłowego oznakowania ww. produktu. Informacja dla klientów została zamieszczona zarówno na stronie internetowej (https://www.lidl.pl/pl/Wazna-informacja-dla-klientow.htm), jak i w sklepach.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały poinformowane o sprawie przez firmę Lidl i monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

Zalecenia dla konsumentów:

Produkt „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g” wskazany w komunikacie nie powinien być spożywany przez osoby z alergią na gluten/nietolerancją glutenu.

Firma Lidl poinformowała o możliwości zwrotu produktu w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

źródło: gis.gov.pl