Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Kurier okradał zamówione przez siebie przesyłki. Zatrzymany został przewieziony do Rzeszowa

Policjanci zatrzymali kuriera podejrzanego o okradanie przesyłek. Mężczyzna wymyślił sposób na łatwy zarobek. Zamawiał zegarki znanych marek, które następnie miały być przez niego dostarczone do fikcyjnych odbiorców. Z przesyłek wyjmował zegarki, a przesyłkę, po przepakowaniu, zwracał jako nieodebraną. Wpadł, bo pracownicy sklepu, gdzie zamawiał towar, zauważyli, że przesyłki wracają inaczej zapakowane. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa.

Ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu. Okoliczności sprawy wskazywały na pracownika firmy kurierskiej. Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze wytypowali podejrzewanego, którym okazał się 27-letni mieszkaniec Katowic, pracownik firmy kurierskiej. W poniedziałek policjanci zatrzymali go w miejscu jego zamieszkania. Funkcjonariusze odzyskali jeden z zegarków, który mężczyzna zastawił w lombardzie.

Zatrzymany został przewieziony do Rzeszowa. Podczas przesłuchania, 27-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Przez stronę internetową zamówił w rzeszowskiej firmie dwa zegarki znanych marek. Wskazał fikcyjne dane zamawiającego. Adres, który podał przy zamówieniu, znajdował się w obsługiwanym przez niego rejonie. Z przesyłek, które miał dostarczyć, wyjął zegarki, a ponownie zapakowane przesyłki zwrócił jako nieodebrane.

Okazało się, że przed zatrzymaniem, złożył w poszkodowanej firmie kolejne zamówienia na trzy drogie zegarki i akcesoria do nich. Wartość tego zamówienia to niemal 14 tys. złotych. Ostatecznie na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci z komisariatu w Śródmieściu przedstawili mu zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl