Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Kto musi zlecić wywóz gruzu?

Fot. Materiał reklamowy

W dzisiejszych czasach w całej Polsce realizowanych jest wiele inwestycji remontowo — budowlanych. Każdy inwestor, bez względu na wielkość planowanych prac, musi mieć świadomość, że po jego stronie leży wywóz gruzu. Rzeszów to przykład miasta, w którym bez problemu można zlecić prywatny odbiór odpadów i odbiór odpadów od firm. W artykule wyjaśniamy, kto musi brać pod uwagę wywóz gruzu i jak w prosty sposób można zamówić kontener na gruz.

  1. Dla kogo wynajem kontenerów?
  2. Wywóz gruzu dla wszystkich
  3. Jak zlecić wywóz gruzu? Rzeszów wyjaśnia

Jeśli chodzi o wynajem kontenerów, Rzeszów zachęca do legalnego odbioru odpadów za pośrednictwem specjalistycznych firm, których główną działalnością jest wywóz śmieci po remontach i budowach. Wywóz gruzu i innego typu odpadów budowlanych ma ścisły związek z ich właściwą utylizacją, bez szkody dla środowiska naturalnego. Odpady budowlane nie mogą być składane do standardowych pojemników na śmieci. Jeśli ktokolwiek umieści w takim koszu czysty gruz, naraża się na karę finansową. Wywóz odpadów odbywa się za pomocą kontenerów o różnej pojemności. Gdy w grę wchodzi wywóz gruzu Rzeszów, można zamówić też kontener na zmieszane odpady budowlane, kontener na gabaryty, kontener na zmieszane odpady opakowaniowe i kontener na papę. Przy czym papa za każdym razem musi być zgłaszana w biurze, gdyż utylizacja papy generuje większe koszty, przez co stawka za wynajem kontenera jest dużo wyższa.

Dla kogo wynajem kontenerów?

W mieście takim jak Rzeszów, wynajem kontenerów przeznaczony jest dla klientów indywidualnych i firmowych. W przypadku wielkich inwestycji wywóz odpadów warto ustalić ze znacznym wyprzedzeniem, by zapewnić sobie ciągłość usług.  Odbiór odpadów z posesji powinien być realizowany systematycznie, by nie tworzyły się niebezpieczne skupiska odpadów. Poza tym gruz w dużych ilościach może blokować na przykład wjazd na posesję. Może też całkowicie zaburzyć estetykę najbliższego otoczenia. Wynajem kontenera na gruz i inne odpady budowlane musi być umieszczony w kosztorysie inwestycji. W przeciwnym razie wywóz takich śmieci może być kosztową niespodzianką. Jeśli zatrudniane są ekipy remontowe, które w umowach mają uwzględnione samodzielne pozbywanie się odpadów budowlanych, to trzeba sprawdzić, czy faktycznie będzie zamówiony kontener na odpady. Inaczej gruz ceglany i tym podobne śmieci mogą trafić do lasu lub na dzikie wysypiska śmieci w mieście.

Wywóz gruzu dla wszystkich

Robiąc remont, z łatwością można przewidzieć, jakie będą wytwarzane rodzaje odpadów. W ofercie dostępne są różne kontenery, dzięki czemu każdy jest w stanie wybrać najlepszy kontener do swoich potrzeb. W przypadku, gdy ilości gruzu są minimalne, można zdecydować się na worki typu big bag. Legalne wywożenie śmieci poremontowych to zupełnie normalna sprawa, która nie powinna dziwić żadnego inwestora. Wywóz odpadów w kontenerach to obowiązek, który musi być wkalkulowany w cenę remontu lub budowy.

Jak zlecić wywóz gruzu? Rzeszów wyjaśnia

Najprościej jest zamówić kontener na gruz telefonicznie lub online. Biuro Obsługi Klienta zawsze może doradzić, jaki kontener trzeba wybrać. Podstawienie kontenera pod wskazany adres odbywa się w ustalonym wcześniej terminie. Identycznie jest z odbiorem napełnionego kontenera. Zawsze trzeba przygotować teren pod przyjazd pojazdu z kontenerem. Trzeba sprawdzić, czy pojazd wjedzie w bramę. Ewentualnie trzeba zarezerwować odpowiednią ilość miejsca na chodniku. Pojazd musi mieć swobodę manewrowania. Jeśli coś będzie go blokować, to nie będzie możliwości ustawienia kontenera we wskazanym miejscu.

artykuł sponsorowany