Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Krzysztof Ignaczak: Nikola Grbić to lider, ale też ojciec dla naszych kadrowiczów

Ignaczak: Nikola Grbić to lider, ale też ojciec dla naszych kadrowiczów

W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Piotr Salak pytał m.in. o rolę trenera reprezentacji, Serba Nikoli Grbicia. „Nikola Grbić ma taki potencjał, charakter i taką charyzmę, która ewidentnie pokazuje, że jest liderem, ma posłuch, ma jasno wytyczony cel i do tego celu będzie dążył. A jak dążysz do celu, i pokazujesz światełko w tunelu, to wszyscy za tobą idą” – podkreślał b. reprezentant Polski.

Gospodarz Popołudniowej rozmowy zapytał też o kontuzjowanego kapitana reprezentacji Bartosza Kurka. Krzysztof Ignaczak przyznał, że to strata dla drużyny, ale – jak podkreślił – najważniejsze jest zdrowie zawodnika.

„Mamy na tyle uniwersalnych graczy, że jest na pewno ileś elementów zaskoczenia, które możemy zastosować podczas meczu z Włochami” – dodał Ignaczak.

Chwalił przy tym postawę przyjmującego reprezentacji, Aleksandra Śliwki. „Bartek, nawet jak go nie ma na parkiecie, to poza nim jest kapitanem (…) A Olek rzeczywiście ma taką nieformalną rolę kapitana, lidera na boisku i pomału ją przejmuje” – wskazał były reprezentant Polski. Według niego, Śliwka to naturalny następca Kurka, gdyby ten zdecydował się zakończyć karierę w drużynie narodowej.

Więcej na RMF24