Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Krosno. Montaż elewacji na budynku bloku energetycznego

Fot. Urząd Miasta Krosno

Na budowie bloku energetycznego w Krośnie rozpoczął się kolejny etap prac. Obejmuje on montaż elewacji zewnętrznej na powstającym budynku, która sprawi, że będzie miał on estetyczny wygląd i będzie efektywny energetycznie. Prace montażowe potrwają około 3 tygodni.

Po montażu najważniejszych urządzeń i elementów technologicznych całej instalacji nadszedł czas na kolejne prace budowlane. Aktualnie montowana jest elewacja, czyli ściany zewnętrzne obiektu, którą tworzą płyty warstwowe z wypełnieniem z wełny mineralnej. Jest to materiał o wysokiej izolacyjności termicznej, odpowiedni dla budynku bloku energetycznego, odporny na warunki atmosferyczne i bardzo estetyczny. Na elewacji w kolorze popielatym znajdą się elementy w kolorach logotypu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego oraz logo spółki.

Elewacja zewnętrzna została zamontowana na części budynku, w tym m.in. na hali rozładunkowej oraz hali bunkrów. Po zakończeniu montażu płyt warstwowych planowane jest zamykanie całej konstrukcji dachem – informuje Jan Guzik, dyrektor ds. technicznych w Krośnieńskim Holdingu Komunalnym.

W ostatnim czasie na placu budowy bloku energetycznego wykonane zostały także fundamenty układu oczyszczania spalin i komina. W obrębie kotłowni zamontowany został podest na walczaku, podesty na kotle i ekonomizerze. Wykonane zostały prace związane z rurociągami i montażem zdmuchiwaczy. Zdemontowany został dotychczas najbardziej widoczny element trwającej budowy, czyli żuraw wieżowy, aby ułatwić pracownikom realizację kolejnych prac instalacyjnych i drogowych, które wkrótce będą rozpoczynane.

Budowa bloku energetycznego to największa inwestycja w dotychczasowej historii Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. Jest ona ważna nie tylko dla nas, jako dla spółki, ale też dla lokalnych społeczności i okolicznych gmin, bo będzie mieć istotny wpływ na gospodarkę komunalną i zagospodarowanie odpadów w naszym regionie – podkreśla Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

źródło: Urząd Miasta Krosno