Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Krośnieński Holding Komunalny podpisał list intencyjny o współpracy z Orlen Południe

Fot. UM Krosno

Krośnieński Holding Komunalny podpisał list intencyjny o współpracy z Orlen Południe w zakresie działań analityczno-koncepcyjnych. Działania te mają dotyczyć budowy rurociągu przesyłowego ścieków komunalnych z Oczyszczalni ścieków w Krośnie do instalacji Orlen Południe SA.

W liście intencyjnym spółki wyraziły wolę podjęcia wspólnych działań mających na celu budowę rurociągu przesyłowego ścieków komunalnych z krośnieńskiej oczyszczalni ścieków do instalacji Orlen Południe w Jedliczu. Efektem tego będzie m.in. racjonalne wykorzystanie wód powierzchniowych dla celów gospodarczych oraz ochrona zasobów wód powierzchniowych.

Krośnieński Holding Komunalny wyraża gotowość współpracy z Orlen Południe na etapie analityczno-koncepcyjnym, związanym z zamiarem budowy rurociągu oczyszczonych ścieków komunalnych, które będą wykorzystywane docelowo jako woda technologiczna w instalacjach Orlen Południe w Jedliczu. W naszej ocenie takie rozwiązanie jest korzystne dla obydwu stron listu, a także dla środowiska, gdyż racjonalizuje gospodarkę zasobami wodnymi – wyjaśnia Janusz Fic, prezes zarządu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Inwestycja planowana przez Orlen Południe związana jest z budową instalacji do produkcji bioetanolu drugiej generacji, czyli biokomponent dla benzyny. Zakończenie i oddanie do użytku całego kompleksu do produkcji bioetanolu drugiej generacji planowane jest na II połowę 2025 r.

Orlen Południe rozwija się i stawia na współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami. Mam nadzieję, że podpisany z Krośnieńskim Holdingiem Komunalnym list intencyjny i podjęta współpraca pozwoli nam zorganizować kwestie przesyłu ścieków komunalnych do Jedlicza – mówi Mariola Frukacz, członek zarządu Orlen Południe SA. Nasza spółka musi patrzeć strategicznie i przyszłościowo na tematy związane z zabezpieczeniem wody, w tym wody przemysłowej. Musimy zadbać o wodę w obiegu zamkniętym, stąd chęć współpracy z krośnieńską spółką komunalną i podpisany w tej sprawie list intencyjny – dodaje przedstawicielka Orlen Południe.

 

Podpisanie listu intencyjnego odbyło się w siedzibie Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego przy udziale wiceprzewodniczącej sejmiku województwa podkarpackiego Joanna Bril.

źródło: UM Krosno