Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Kraj: 45-latek ukradł 130 kilogramów boczku! Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

informacje z rzeszowskiego
Zdjęcie ilustracyjne

KRAJ. Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 45-letni kierowca, który zerwał zabezpieczenia, dostał się do naczepy pojazdu transportowego i ukradł ponad 130 kilogramów boczku. Mięso zostało wycenione na ponad 2000 złotych. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

O tym, że jeden nierozsądny pomysł może mieć konsekwencje prawne przekonał się 45-latek. Mężczyzna jako kierowca miał zawieźć kilkanaście ton mięsa za granicę Polski. Wcześniej jednak złamał zabezpieczenia w naczepie pojazdu – chłodni, dostał się do jej wnętrza i ukradł ponad 130 kilogramów boczku.

Jednak jego przełożeni zauważyli pewne nieprawidłowości, a policjanci zatrzymali mężczyznę. W konsekwencji 45-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mięso o wartości wycenionej na ponad 2000 złotych zostało odzyskane.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl