Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Kolejne osoby dołączyły do grona 50 tys. Absolwentów WSPiA

Fot. WSPiA

Wręczenie dyplomów, gratulacje, wspólne zdjęcia oraz kąpiel w uczelnianej fontannie tak wyglądała tegoroczna Graduacja w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. W uroczystym wręczeniu dyplomów zorganizowanym w Ogrodach Wypoczynkowych WSPiA wzięło udział ponad 200 tegorocznych absolwentów oraz ich rodzin i znajomych.  

Graduacja absolwentów organizowana na świeżym powietrzu to tradycja WSPiA. Wszyscy absolwenci świętują ten dzień w togach i biretach. Zawsze towarzyszą im rodziny, znajomi oraz kadra naukowa uczelni, promotorzy oraz pracownicy administracji. W tym roku w uroczystym wręczeniu dyplomów wzięło udział blisko 100 tegorocznych absolwentów, którzy ukończyli studia na kierunku: „administracji” (studia I i II stopnia), „bezpieczeństwa wewnętrznego” (studia I i II stopnia), „zarządzania” (studia I stopnia) oraz jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo”. Dyplomy ukończenia studiów wręczali prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA oraz Dziekani poszczególnych kierunków: dr hab. Bożena Sowa, dr Agata Furgała, dr Marta Pietras-Eichberger i dr Przemysław Niemczuk.

Absolwenci 2023 dołączyli do ponad 50 tys. osób, które przez blisko 30 lat opuściły mury WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. – Tegoroczni absolwenci to kolejny rocznik, który pokazał, że ma swoje ambicje – powiedział, rozpoczynając uroczystość prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. – Pokazaliście, że Wasze studia mają wyraźnie określony cel – zdobycie kapitału, który pomoże w znalezieniu dobrej pracy czy awansie zawodowym. Ten kapitał to nie tylko dyplom, ale także przekazana przez nauczycieli akademickich wiedza – mówił do absolwentów prof. Jerzy Posłuszny.

Rektor WSPiA dodał, że jest taki truizm, powtarzany co roku, iż okres studiów jest najważniejszym czasem w życiu każdego człowieka. – Dziś może jeszcze tego nie czujecie. Jednak za kilka lat uświadomicie sobie, że mimo iż ponosiliście wysiłek, zdawaliście egzaminy, musieliście zmagać się z nauką w trakcie pandemii, to był to jeden z najprzyjemniejszych okresów w waszym życiu. Gratuluję zdobytego dyplomu, doświadczenia i wiedzy. Przeszliście przez gąszcz egzaminów i zaliczeń, które będą procentować w przyszłości. Życzę, abyście jak najlepiej wykorzystali zdobyty dyplom i szybko znaleźli dobrą pracę lub otrzymali awans na wyższe stanowisko. Życzę Wam także karier takich, jakie robią w całej Polsce nasi wcześniejsi absolwenci. Na koniec jak co roku zacytuję słowa piosenki Jacka Lecha „Nie mówię: żegnaj, lecz dowiedzenia”. Pamiętajcie, że przez cały czas możecie liczyć na pomoc naszej uczelni. Możecie korzystać z jej infrastruktury i zdobywać wiedzę np. na studiach podyplomowych i Seminarium Doktoranckim – mówił, gratulując młodym ludziom prof. Jerzy Posłuszny.

Podczas tegorocznej Graduacji w imieniu Absolwentów głos zabrała mgr Aleksandra Skwarczek, prezes klubu uczelnianego AZS, absolwentka „prawa” w WSPiA. – Drogie koleżanki i drodzy koledzy, nastał czas kiedy oficjalnie przed nazwiskiem możemy postawić dumne – mgr. Bądźcie z siebie dumni, i wracając do codziennego życia, nie zapominajcie o swoich przyjaciołach, znajomych, o pięknych chwilach, jakie przeżyliście podczas studiów. Z dumą i godnością reprezentujcie naszą uczelnię, nasze 5 liter: „WSPIA”. Dzisiaj jest nasz dzień, dzisiaj świętujemy. Choć kończymy pewien etap w życiu, to jesteśmy bogatsi o wiedzę i doświadczenie. Mogę w tym miejscu zapewnić Szanowną Kadrę Naukową, że Wasz trud nie poszedł na marne, a nasza postawa — mam nadzieję — będzie dla Państwa dumą, taką, jaką dla nas była możliwość studiowania w WSPiA — mówiła przedstawicielka studentów.

W imieniu wszystkich absolwentów chciałbym podziękować najważniejszym osobom, bez których nie byłoby nas tutaj dzisiaj, czyli Naszym Rodzicom z dumą spoglądających na swoje córki i swoich synów. Dziękujemy za pomoc i wsparcie, jakim nas obdarowaliście – dodała Aleksandra Skwarczek.

Podczas święta absolwentów WSPiA wręczone zostały także nagrody i wyróżnienia za aktywność studencką. Za działalność na rzecz społeczności akademickiej wyróżnienie otrzymała mgr Aleksandra Skwarczek, Prezes KU AZS WSPiA. Za działalność w Klinice Przedsiębiorczości WSPiA nagrody otrzymali Marcin Chojnacki, Wiktoria Bujak, Kamila Pajura oraz Justyna Prokop. Za aktywność w Kole Naukowym Kryminalistyki i Kryminologii nagrody odebrali Agata Popek oraz Aleksander Urbaniak. Wyróżnienie otrzymał także Adrian Sieńko za działalność w Kole Naukowym Bezpieczeństwa Granicznego. Nagrodzono także absolwentów, którzy świadczyli bezpłatną pomoc prawną w ramach Studenckiego Biura Porad Prawnych „Klinika Prawa”. Są to Aleksandra Skwarczek oraz Adrian Żmuda.

W tym roku w Graduacji licznie uczestniczyli rodzice, rodziny i przyjaciele naszych Absolwentów. Uczelnię oprócz władz WSPiA licznie reprezentowała także kadra naukowa, promotorzy oraz pracownicy administracji WSPiA. Całość zakończyła się tradycyjnie pamiątkowym zdjęciem, podrzucaniem biretów i kąpielami w fontannie w patio WSPiA.

(ip)