Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Kolejna umowa między WSIiZ a firmą INGLOT podpisana

Wspólne szkolenia i warsztaty oraz współpraca nad aktualizowaniem programu studiów – to założenia umowy partnerskiej między Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie a firmą INGLOT SP. Z O.O z Przemyśla. Umowę podpisali dziś w Kielnarowej Magdalena Kluz Pękalska, Wiceprezeska firmy Inglot, oraz Rektor WSIiZ dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ. Po formalnościach dr Zbigniew Inglot, Przewodniczący Rady Nadzorczej oraz współwłaściciel firmy Inglot wygłosił dla studentów i pracowników kierunku Kosmetologia wykład „Gdzie piękno spotyka się z biznesem”. Wykład zorganizowany został w ramach Loży Biznesu.

Umowa z firmą INGLOT stanowi rozwinięcie umowy ramowej o współpracy podpisanej w maju 2023 roku i dotyczy opiniowania programów na kierunku Kosmetologia, udziału studentów i pracowników WSIiZ w zorganizowanych przez firmę INGLOT szkoleniach i warsztatach metodycznych, umożliwienia realizowania praktyk zawodowych studentom kierunku Kosmetologia w laboratoriach firmy, jak również wykorzystania produktów kosmetycznych INGLOT podczas praktycznej nauki zawodu i współpracę w prowadzeniu badań konsumenckich.

Od lat niezwykle cenię sobie współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. To już kolejna partnerska inicjatywa, która pozwala nam na wyjątkowe połączenie naszych praktycznych doświadczeń z wiedzą akademicką. Niewątpliwą zaletą współpracy jest szybkość działania oraz elastyczność ze strony uczelni, co sprawia, że współpraca przebiega płynnie i jest czystą przyjemnością – mówi dr Zbigniew Inglot, Przewodniczący Rady Nadzorczej oraz współwłaściciel firmy Inglot.

Dla WSIiZ współpraca z firmą Inglot to wyróżnik i zaszczyt. Już sama obecność dra Zbigniewa Inglota w Konwencie WSIiZ dała nam możliwość włączania do strategii zarządzania uczelni wiedzy i doświadczenia tego znakomitego praktyka biznesu i naukowca. Cieszę się, że studenci oraz pracownicy WSIiZ mogą korzystać w swojej codziennej pracy z potencjału firmy INGLOT. Wraz z rozwojem interdyscyplinarności uczelni zakres naszej współpracy sukcesywnie się rozwija, z czego bardzo się cieszę i mam nadzieję, że podpisana dzisiaj umowa to nie ostatnia nasza partnerska inicjatywa – mówi prof. Andrzej Rozmus, Rektor WSIiZ. 

Dotychczasowa współpraca między WSIiZ a firmą INGLOT opiera się między innymi na współpracy w obszarze badawczo-rozwojowym: badaniach aplikacyjnych i aparaturowych kosmetyków INGLOT w laboratoriach WSIiZ. Współpraca Centrum Badań i Usług Biomedycznych WSIiZ z firmą Inglot działa prężnie od wielu lat, a w ostatnim czasie jest jeszcze intensywniejsza. Niedawno w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbyły się także szkolenia dla pracowników firmy Inglot dotyczące przenikalności substancji aktywnych do skóry, metod statystycznych, badań aparaturowych, aplikacyjnych oraz dermatologicznych – mówi Anna Lichtarska, p.o. Dyrektora CBiUB. Planowany jest też rozwój współpracy m.in. poprzez realizację staży pracowników naukowych WSIiZ w firmie Inglot.

W wykładzie „Gdzie piękno spotyka się z biznesem” – przeznaczonym dla pracowników i studentów WSIiZ – dr Zbigniew Inglot opowiedział, jak połączenie zaawansowanej wiedzy medycznej i kosmetycznej może przyczynić się do budowy marki o ogromnym zasięgu oraz przedstawił kulisy międzynarodowego sukcesu firmy. Wykład dra Inglota odbył się  w ramach Loży Biznesu oraz umowy partnerskiej zawartej pomiędzy firmą Inglot i Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Dr Zbigniew Inglot, Przewodniczący Rady Nadzorczej w firmie INGLOT, jest od 2012 roku członkiem Konwentu WSIiZ (to organ opiniodawczo – doradczy, w którego skład wchodzą przedstawiciele podkarpackich firm oraz instytucji).

INGLOT SP. Z O.O. w Przemyślu to firma kosmetyczna o międzynarodowym zasięgu, jest obecna w 90 krajach w ponad 950 lokalizacjach. Firma współpracuje ze znanymi projektantami i domami mody, m. in. Kenzo czy Badgley Mischka, jak również z teatrami z nowojorskiego Broadwayu – była partnerem makijażowym takich produkcji jak Mamma Mia! oraz Chicago. Ambasadorką marki była m. in. Jennifer Lopez. Ofertę kosmetyków tworzy ponad 2500 produktów, które nie są testowane na zwierzętach, INGLOT jest obecny na liście PETA jako marka cruelty-free. Aż 95% produktów powstaje w wyspecjalizowanych i nowoczesnych laboratoriach i przestrzeniach produkcyjnych zlokalizowanych przy siedzibie głównej firmy w Przemyślu.

Kierunek Kosmetologia we WSIiZ jest oferowany zarówno na studiach I, jak i II stopnia, a WSIiZ jest jedyną uczelnię na Podkarpaciu, oferującą studia magisterskie z kosmetologii w trybie stacjonarnym i zaocznym. Zajęcia prowadzą praktykujący dermatolodzy,  kosmetolodzy, technolodzy produktów kosmetycznych, wizażyści oraz pracownicy uznanych w branży firm kosmetycznych. Studenci korzystają także z dodatkowych warsztatów, prowadzonych przez szkoleniowców profesjonalnych marek kosmetycznych w nowocześnie wyposażonych laboratoriach  ulokowanych w Kampusie WSIiZ w Kielnarowej.

(ip)