Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Kino plenerowe w Tyczynie przeniesione na 3 września!

Fot. Materiały prasowe

TYCZYN. Ze względu na złe warunki atmosferyczne kino plenerowe, które miało odbyć się w dniu 27 sierpnia br. zostaje przełożone na 3 września br. Jesteśmy zmuszeni przełożyć seansze względu na prognozowane wieczorem  silne opady deszczu oraz burze – informuje MGOK Tyczyn.

Już 3 września, na boisku przy Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie pojawi się mobilne kino plenerowe. Gdzie zostanie rozłożony ekran o powierzchni 24 m2, na którym wyświetlone będą filmy, wybrane specjalnie dla mieszkańców Tyczyna. Wstęp na seanse jest darmowy.

Kino zawita do Tyczna w ramach Ogólnopolskiej trasy kina samochodowego i plenerowego-Poland Tour 2021.

To już druga edycja ogólnopolskiej trasy, organizowanej przez Fundację Młodych Liderów. Od kilku miesięcy odwiedzają oni miasta w całej Polsce zarówno z kinem samochodowym, jak i plenerowym.

W  piątkowy  wieczór zostaną zaprezentowane dwie produkcje:

  • o godzinie 20.30– wyświetlony zostanie film ,,Sokół z masłem orzechowym”

To komediodramat. Film opowiada historię przyjaźni między młodym mężczyzną z zespołem Downa, który uciekł z domu opieki a drobnym złodziejaszkiem, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się pomóc spełnić marzenie chłopaka o podbiciu świata amerykańskiego wrestlingu.To wzruszający, pełen ciepła i empatii film o przyjaźni.

  • o godzinie 22.00- wyświetlony zostanie film ,,Włoskie wakacje”

To lekki, przyjemny, raczący nas malowniczymi kadrami słonecznej Toskanii film o zapisie remontu starego domu w wykonaniu ojca i syna. Przywracają oni do życia nie tylko nadszarpnięte zębem czasu mury, ale także będące w ruinie relacje.

Kino plenerowe jest odpowiedzią na potrzeby młodych mieszkańców naszego miasta i gminy. Mobilne kino cieszy się ostatnimi czasy niesłabnącym zainteresowaniem. Jest chęcią urozmaicenia wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie. To wspaniała forma spędzenia wakacyjnego wieczoru, przy dobrym filmie!

Podczas seansów będzie możliwość skorzystania z gastronomi, odbędą się również konkursy z nagrodami od sponsorów.

Organizatorami kina plenerowego są Miejsko-Gminy Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie oraz Fundacja Młodych Liderów.

Partnerami wydarzenia z ramienia M-GOK Tyczyn są Młodzieżowe Centrum Współpracy oraz Pizza Pub Kebeb London, nagrody dla uczestników ufundowali: Lech Free i Coca Cola.

(ip)