Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Kim jest petsitter i jak nim zostać?

petsitter rzeszów domowy hotel dla psów
Materiały reklamowe

Każdy kochający psi rodzic chce zapewnić swojemu zwierzakowi jak najlepsze warunki do życia. Zdarzają się jednak sytuacje, które powodują, że nie zawsze można być blisko swojego psiaka. Niektóre wyjazdy zmuszają psich rodziców do pozostawienia czworonoga z kimś innym. W takich sytuacjach na pomoc przychodzi petsitter, czyli tymczasowy opiekun dla psa lub kota. Z artykułu dowiesz się, kim jest petsitter, czym się zajmuje, a także jak nim zostać. 🙂

Kim jest petsitter i czym się zajmuje?

Petsitter to ktoś, kto oferuje usługi opieki nad zwierzętami. Na przykład dla osób, które muszą wyjechać i nie mogą zabrać ze sobą psa. Opiekunowie zwierząt domowych mogą zajmować się zwierzętami, takimi jak psy lub koty, ale również mogą zajmować się ptakami, gadami czy rybkami. Bycie petsitterem to znacznie więcej niż tylko opieka nad zwierzętami.

Opiekunowie zwierząt oferują różne usługi. Na przykład codzienne spacery z psem, codzienne odwiedziny u psa (taka psia niania), karmienie kotów lub domowy hotel dla psów.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z usług opiekuna zwierząt domowych, warto zapoznać się z platformą Pethomer.com. Jest to portal internetowy, na którym można znaleźć  zaufanego petsittera dla psa lub kota w okolicy. Domowy hotel to inaczej opieka nad psem polegająca na całodobowym pobycie psa u petsittera. Podczas pobytu w domowym hotelu dla psów zwierzak może w spokoju odpoczywać i bawić się, a do tego jest otoczony czułą opieką. Opiekun zajmuje się psem w swoim domu, wyprowadza go na długie spacery i opiekuje się według zaleceń. Przed opieką możesz umówić się na spotkanie zapoznawcze, a następnie być z nim w stałym kontakcie. Podczas opieki możesz również poprosić petsittera o codzienną wysyłkę zdjęć psa, aby mieć pewność, że pupil miło spędza czas. 🙂

Jak zostać petsitterem?

Praca petsittera jest dość wymagająca. Karmienie, pielęgnacja i trenowanie zwierząt to tylko niektóre z obowiązków związanych z tą pracą. Jako petsitter jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo i dobre samopoczucie zwierzaka, który znajduje się pod Twoją opieką. Upewnij się, że masz wszystkie niezbędne narzędzia i wiedzę, aby zapewnić jak najlepszą opiekę. Obejmuje to posiadanie wiedzy w zakresie zachowań psów i kotów i umiejętność udzielenia im pierwszej pomocy.

Prawda jest taka, że nie trzeba mieć wykształcenia weterynaryjnego, aby zostać opiekunem zwierząt domowych. Jednak im więcej masz wiedzy na temat zwierząt domowych, tym lepiej. Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt i wychowałeś się wokół nich, to na pewno masz przewagę nad innymi niedoświadczonymi opiekunami zwierząt. Ale jeśli nie masz żadnego doświadczenia, zacznij od opieki nad zwierzakami swoich przyjaciół. Jeśli to możliwe, weź udział również w kursach dla petsitterów.

Jeżeli kochasz zwierzęta i chciałbyś zajmować się nimi w wolnym czasie w ramach pracy, to zawód petsittera może okazać się dla Ciebie wymarzonym zajęciem. Aby zostać petsitterem, zarejestruj się na stronie Pethomer.com/zostan-opiekunem. Portal zrzesza miłośników zwierząt, którzy są gotowi zająć się pupilem osób, które wyjeżdżają lub z innych przyczyn nie mogą się nim zająć. Pethomer zapewnia panel opiekuna, w którym możesz zarządzać swoim kontem – ustalać grafik, cenę, zakres usług. Nie musisz też martwić się o reklamę, ponieważ ta stoi po stronie serwisu.

Materiały reklamowe

Ile zarabia petsitter?

To, ile zarabia petsitter, zależy od zakresu obowiązków i miejscowości, w której działa. Im jest większa, tym liczniejsza konkurencja, co ma wpływ na ceny. Opiekun otrzyma większe wynagrodzenie również wtedy, gdy oprócz nakarmienia pupila, zostanie poproszony o dwugodzinny spacer czy zabawę w domu przez określony czas.

Praca petsittera jest najlepsza dla osób, które szukają dodatkowe źródła dochodu. Opiekunowie zwierząt zazwyczaj są zatrudniani, gdy ich klienci wyjeżdżają, dużo pracują lub zachorowali. Oznacza to, że opiekunowie często pracują w weekendy lub święta. Petsitterzy zwierząt mogą pracować w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin, w zależności od swoich preferencji i dostępności, a także wymagań klientów.

Średnia suma zarobków petsittera różni się w zależności od usługi, jaką wykonuje, obowiązków, jakie musi wykonywać, jakiego rodzaju zwierzęciem się opiekuje, ile zwierząt ma pod opieką i tak dalej. Wyprowadzanie psów w Rzeszowie kosztuje średnio od 15 do 30 złotych za 30-minutowy spacer. Natomiast usługa domowy hotel dla psów w Rzeszowie to koszt kilkudziesięciu złotych za dobę. Jest to uzależnione od indywidualnych warunków petsittera.

artykuł sponsorowany