Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Kidawa-Błońska: PiS zamiast przedstawić kandydata na RPO, próbuje obejść prawo

Fot. kidawa-blonska.pl

Kidawa-Błońska: PiS zamiast przedstawić kandydata na RPO, próbuje obejść prawo

„Koalicja i opozycja znalazła bardzo dobra kandydatkę, która nie zyskała akceptacji Zjednoczonej Prawicy. Minęło już tyle tygodni od czasu, kiedy powinno się zgłosić kandydaturę, Zjednoczona Prawica nie przedstawiła żadnej propozycji, żadnej osoby, więc nie ma do czego się odnieść” – powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. „Na razie nie przedstawiają kandydatury, a szukają rozwiązań prawnych, żeby nie trzeba było w tej chwili wybierać rzecznika. Czyli znowu obchodzenie prawa, znów tchórzostwo” – dodała wicemarszałek Sejmu.

W programie padło też pytanie o to, czy posłowie KO – Klaudia Jachira, Franciszek Sterczewski i Tomasz Zimoch odejdą do partii Szymona Hołowni. „Nie bardzo w to wierzę. Nie są członkami PO, są z nami w naszej koalicji, działają. Nie dawali sygnałów, że chcą od nas odejść” – powiedziała Kidawa-Błońska. Wicemarszałek Sejmu stwierdziła też, że nie wierzy w to, że Szymon Hołownia „będzie się budował posłami KO”. „To może odejdą tamci przedstawiciele Zjednoczone Prawicy, którzy nie mogą odnaleźć się w tym klubie, którzy szukają mniej radykalnych rozwiązań” – stwierdziła przedstawiciela Koalicji Obywatelskiej.

Cała rozmowa wkrótce na RMF24.pl.