Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Kasperczak: Fernando Santos będzie najlepiej opłacanym trenerem w historii polskiej reprezentacji

Kasperczak: Fernando Santos będzie najlepiej opłacanym trenerem w historii polskiej reprezentacji

Gościem Bogdana Zalewskiego w rozmowie 7 pytań o 7:07 w internetowym Radiu RMF24 był Henryk Kasperczak, były piłkarz reprezentacji Polski oraz selekcjoner zagranicznych drużyn narodowych. Szkoleniowiec odniósł się do kwoty, jaką prezes PZPN miał zaproponować nowemu trenerowi reprezentacji za pracę z polską drużyną, do jego kompetencji i doświadczenia zdobytego w najlepszej drużynie świata oraz do relacji, jakie mogą go czekać z Robertem Lewandowskim.

Henryk Kasperczak ocenił wybór Portugalczyka jako dobry krok. „Znam dobrze trenera Santosa. Spotykaliśmy się podczas różnych rozgrywek. Ma on ogromny autorytet wśród piłkarzy i sporo sukcesów na koncie z dwoma reprezentacjami: portugalską i grecką. Ma doświadczenie w prowadzeniu drużyn narodowych” – przyznał nasz rozmówca.

Szkoleniowiec odniósł się także do informacji o zarobkach, jakie miały zostać zaproponowane Santosowi w zamian za pracę dla kadry narodowej. Ma to być nawet 2,5 miliona euro.

„Myślę, że będzie to najlepiej opłacany selekcjoner, jakiego mieliśmy w polskiej reprezentacji. No ale, coś za coś. On się docenia i uważa, że zasłużył na to, żeby osiągać tego typu gaże” – powiedział Kasperczak w Radiu RMF24.

Więcej na ten temat mamy na www.rmf24.pl