Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Już wkrótce Rzeszów Business Run 2019. Znamy szczegóły!

Fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. 8 września z rzeszowskiego rynku wystartuje charytatywna sztafeta Rzeszów Business Run. Wciąż jeszcze można zabrać 5-osobową drużynę, dołączyć do inicjatywy i tym samym wesprzeć rehabilitację 17-letniej Iwony. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeszowa.

Rzeszowska sztafeta to część ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run, w której w całej Polsce pobiegnie rekordowa liczba prawie 29 tys. osób. Na popularność imprezy ma wpływ m.in. krótki, przystępny dystans. 3,5 km to odległość, którą jest w stanie pokonać większość osób.

– Choć w Poland Business Run biorą udział również doświadczeni sportowcy, to znakomita większość uczestników biega amatorsko, a nawet mobilizuje się tylko raz w roku na czas przygotowań do naszej imprezy. Możliwość integracji, świetna atmosfera i szczytny cel już od 8 lat motywują Polaków do zapisów i pojawiania się na starcie – komentuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, która jest głównym organizatorem biegów.

Rzeszowskie firmy pobiegną, by pomóc

W Rzeszowie organizatorzy przygotowali miejsca dla 500 uczestników, czyli 100 drużyn. 8 września zawodnicy ruszą z rzeszowskiego rynku o godzinie 10.30. Trasa biegu prowadzić będzie ul. Słowackiego, Dymnickiego, 3 Maja i al. Lubomirskich, dalej ul. Szopena, przez Olszynki, a następnie bulwarem wzdłuż Wisłoka i dookoła Cmentarza Starego al. Piłsudskiego, ul. Targową i Naruszewicza. Powrót na rynek nastąpi ul. Kreczmera, Targową i Mickiewicza.

W 2018 roku poprzez udział w imprezie 175 biegaczy pomogło 2 osobom z niepełnosprawnością ruchową, a na mecie najszybciej pojawiła się drużyna reprezentująca firmę PGE Obrót. Tym razem na liście startowej jest już 290 zawodników (58 drużyn), głównie przedstawicieli podkarpackich firm. Niektóre z nich, np. EME AERO, PGS Software czy Sii Rzeszów zarejestrowały nie jedną, lecz kilka drużyn.

Lokalne przedsiębiorstwa, oprócz samego udziału w biegu, wspomagają inicjatywę także w roli sponsora lub partnera.

– DPS Software już po raz kolejny wspiera Rzeszów Business Run, jak i sztafety w innych miastach, gdzie mamy swoje oddziały. Uważamy, że jest to inicjatywa, która zdecydowanie wyróżnia się na tle działań z obszaru CSR – mówi Paweł Dziadosz, dyrektor generalny DPS Software. – Poland Business Run jest prawdziwym świętem dobroczynności i okazją do fantastycznej zabawy. Każda firma, bez wyjątku, może wesprzeć szczytny cel, a przy okazji wzmocnić pozytywne relacje między pracownikami i przyczynić się do popularyzacji aktywnego trybu życia – dodaje.

Iwona może stanąć na nogi

Uczestnicy Rzeszów Business Run 2019 pomogą 17-letniej Iwonie, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Mimo swojej niepełnosprawności robi wszystko, żeby żyć tak, jak inne nastolatki. Marzy o ukończeniu szkoły i pracy jako technik mody. Codzienna rehabilitacja pomoże jej spełnić marzenia o sprawnym i samodzielnym poruszaniu się.

– Wierzymy, że tak jak w ubiegłym roku biegacze z Podkarpacia pokażą, na co ich stać. W imprezie nie chodzi o bycie pierwszym na mecie – liczy się to, że nasze zaangażowanie realnie wpływa na życie osób z niepełnosprawnością ruchową. Jeśli ktoś nie może wystartować, wciąż ma możliwość pomocy Iwonie, wpłacając dowolną kwotę w ramach akcji „Pomagam Bardziej” – komentuje Klaudia Kaniewska, koordynatorka Działu Wsparcia Fundacji Poland Business Run.

Oprócz biegów w największych miastach Polski – Krakowie, Katowicach, Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Lublinie i Rzeszowie, na które zapisała się już rekordowa liczba 28,5 tysiąca biegaczy, w tym roku po raz trzeci wystartuje także Kosovo Business Run 2019. Na terenie bazy wojskowej pobiegną żołnierze, chcący wesprzeć swoich kolegów rannych w czasie wykonywania misji.

Od początku istnienia projektu Poland Business Run, dzięki mobilizacji biegaczy z polskich firm i korporacji, udało się zmienić życie 450 osób, które potrzebowały kosztownych protez, sprzętu medycznego, kompleksowej rehabilitacji czy wsparcia psychologicznego. W tym roku dofinansowania dotrzyma kilkudziesięciu kolejnych beneficjentów.

Inicjatywę co roku wspierają sportowcy i celebryci, m.in. Euzebiusz Smolarek, Dawid Woliński, Robert Kupisz, Natalia Gacka, Maurycy Popiel, Mateusz Janicki, Marcin Zacharzewski, Hiroaki Murakami, Kabaret Smile, Rafał Sonik, Adrianna Palka, a także pochodzący z Rzeszowa zespół Pectus i Mateusz Mika, wieloletni zawodnik Asseco Resovia.

Więcej informacji o biegu i rejestracja tutaj: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/.

(ip)