Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Już wkrótce rusza Podkarpackie Forum Nauki i Biznesu

Fot. Materiały prasowe

Już wkrótce startuje Podkarpackie Forum Nauki i Biznesu. Przez dwa dni zostaną poruszone tematy dotyczące m.in. rozwoju ekosystemu innowacji, przemysłu kosmicznego i medycyny, budowaniu współpracy nauki i biznesu na przykładzie branży motoryzacyjnej i lotniczej oraz produkcji żywności wysokiej jakości. Doświadczeniem i wiedzą podzielą się eksperci podczas wystąpień i paneli dyskusyjnych. Uczestnictwo w forum jest bezpłatne.

W dniach 1-2 grudnia 2020 br. zaplanowano Podkarpackie Forum Nauki i Biznesu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart. Wydarzenie będzie transmitowane z G2A Areny przez Internet. W ramach konferencji odbędą się wystąpienia oraz dyskusje panelowe na żywo, a prelegenci będą dostępni online.

W czasach nieprzewidywalnej przyszłości chcemy wesprzeć współpracę przedsiębiorców oraz naukowców pod kątem kreowania innowacji i nowych badań, a także zmianę schematów funkcjonowania ich organizacji. Dzięki doświadczonym ekspertom z różnych branż przekażemy wiedzę, jak rozwinąć swoją działalność, proces tworzenia nowych produktów oraz budować nowe rozwiązania bazujące na europejskich i światowych trendach – mówią przedstawiciele Podkarpackiego Centrum Innowacji, organizatora wydarzenia.

Dzień pierwszy, to Forum Nauka-Biznes. Ma na celu połączenie naukowców i przedsiębiorców oraz innowatorów z Podkarpacia, Polski i z zagranicy. Prelegenci przekażą dobre praktyki oparte na wartościowych radach i wskazówkach oraz studiach przypadku.

Pośród paneli dyskusyjnych m.in. tworzenie nowego potencjału Podkarpacia w obszarze przemysłu kosmicznego, dobre praktyki i pomysły na budowanie współpracy nauki i biznesu na przykładzie branży motoryzacyjnej i lotniczej czy też możliwości naukowców i przedsiębiorców pod kątem finansowania badań i prac badawczo-rozwojowych od 2021 r. Ciekawie zapowiada się panel o perspektywie sojuszu technologii, medycyny i biznesu dla rozwoju regionu. Zachęcam również do wystąpień dotyczących produkcji żywności  wysokiej jakości czy też tworzenia spółek technologicznych w branży motoryzacyjnej i transportowej – wylicza Wojciech Fiksa Event Project Manager z PCI.

Podczas drugiego dnia, III Konferencja Innowacje Pomiary Akredytacje. Wystąpią eksperci z Polskiego Centrum Akredytacji, Głównego Urzędu Miar, Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego oraz UpWare IT Solutions i MS Edu.

Pośród wystąpień m.in. omówiona zostanie droga do uzyskania przez laboratorium akredytacji PCA celem budowy zaufania do uzyskiwanych przez nie wyników badań. Akredytacja potwierdza, że efektem pracy naukowców są wiarygodne wyniki badań laboratoryjnych. Jednostki powinny być także zainteresowane informatyzacją systemu zarządzania laboratorium oraz cyfryzacją dokumentacji, której w laboratorium nie brakuje. To rozwiązania służące analizie, przechowywaniu i zabezpieczaniu danych oraz zastosowaniu systemów obliczeniowych usprawniających pracę laboratorium –mówi Anna Smyk, asystent koordynatoraPodkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących.

Forum zostało skierowane do inwestorów, przedstawicieli startupów, funduszy inwestycyjnych, studentów, kół naukowych. Adresatami są również przedsiębiorcy, organizacje pracodawców, klastry, uczelnie wyższe, laboratoria badawcze, naukowcy i wynalazcy, doktoranci. Wydarzenie ma być platformą dialogu i integracji dla wszystkich adresatów forum. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach Q&A z prelegentami, a także aranżować spotkania między sobą.

Organizatorem Podkarpackiego Forum Nauki i Biznesujest PCI z członkami Koalicji na rzecz Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów.Dla zainteresowanych wydarzeniem uruchomiono rejestrację na stronie wydarzenia: https://pfnib.pl/

(ip)