Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Jasło będzie miało elektryczne autobusy!

Fot. jaslo.pl

Jasło będzie pierwszym miastem w Polsce, do którego Karsan dostarczy elektryczną wersję autobusu e-Atak. Miasto Jasło podpisało dzisiaj (13 czerwca) z firmą Kinetik Spółka z o.o., autoryzowanym przedstawicielem producenta autobusów Karsan w Polsce, umowę na zakup 6 elektrycznych autobusów o wartości 11,8 mln zł. Jest to element realizowanego przez miasto projektu „Zielony transport publiczny w Jaśle”.

Już niedługo na naszych miejskich ulicach pojawią się pierwsze elektryczne autobusy, a dzięki tej inwestycji Jasło dołączy do miast, które dążą do stworzenia przyjaznego dla środowiska systemu komunikacji publicznej. Jestem przekonany, że to właściwy kierunek – podkreślił podczas podpisywania umowy Adam Kostrząb, burmistrz Jasła.

Firma Kinetik Spółka z o.o. została wyłoniona w przetargu ogłoszonym przez Miasto Jasło. Umowę podpisali Adam Kostrząb, Burmistrz Miasta Jasła oraz Jacek Borkowski, skarbnik Miasta Jasła, a także Slaven Vrhovski, Członek Zarządu Kinetik. W podpisaniu uczestniczyli także Hande Nur Kirişoğlu – Regionalny Dyrektor Sprzedaży Karsan Otomotiv oraz Piotr Bewziuk, dyrektor sprzedaży firmy Kinetik.

Mamy nadzieję, że nowoczesne, ekologiczne autobusy e-Atak szybko wpiszą się w krajobraz Jasła i zyskają aprobatę mieszkańców, którzy chętnie korzystać będą z nowoczesnego taboru – zaznaczył Slaven Vrhovski, Członek Zarządu Kinetik.

Jasło będzie pierwszym miastem w Polsce gdzie Karsan dostarczy elektryczną wersję autobusu e-Atak. Model e-Atak to nowoczesny autobus, w którym wykorzystywana jest technologia koncernu BMW znana z wysokiej jakości i niezawodności zapewniająca duże zasięgi, szybki czas ładowania, wysoką moc i niskie zużycie energii elektrycznej. Autobusy są przyjazne dla środowiska naturalnego i pasażerów ponieważ są ciche i nie emitują spalin. Posiadają wiele udogodnień gwarantując wysoką jakość i komfort podróży. Zabierają na pokład ok. 50 pasażerów, wyposażone są w kasowniki, biletomat, elektroniczne, czytelne tablice kierunkowe oraz klimatyzację. Osobom starszym wygodę zapewni niska podłoga, a niepełnosprawnym rampa oraz specjalnie wydzielone miejsce dla wózków, czy oznaczenia w języku Braillea.

Zakup 6 autobusów elektrycznych w ramach projektu “Zielony transport publiczny w Jaśle” sfinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączna wartość projektu, który obejmuje również zakup trzech dwustanowiskowych stacji ładowania to 14,5 mln zł.

źródło: Urząd Miasta w Jaśle