Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Telefony komórkowe_kreacje_świąteczne - zobacz na Ceneo

Jarmark Bożonarodzeniowy na rzeszowskim Rynku. 7 grudnia Rzeszów odwiedzi Święty Mikołaj!

RZESZÓW. Już od 7 grudnia w świąteczny klimat wprowadzi nas jarmark bożonarodzeniowy, który funkcjonować będzie na rzeszowskim Rynku.

W świątecznie przyozdobionych domkach, wśród smakowitych zapachów i jedynej w swoim rodzaju atmosferze, na jarmarku kupić będzie można rękodzieło, wysokiej jakości ozdoby świąteczne czy regionalne przysmaki. Dzieci i dorośli będą mogli również wziąć udział w tematycznych warsztatach świątecznych.

Przez cały okres trwania jarmarku na płycie Rynku będzie działać wesołe świąteczne miasteczko, będzie można również zobaczyć Szopkę Bożonarodzeniową, a także spotkać się pod jemiołą – zrobić sobie zdjęcie z najbliższą osobą w świątecznej oprawie przy studni na Rynku.

Podczas Jarmarku odbędzie się też fireshow – pokaz cyrkowy z elementami pirotechniki scenicznej, Mikołajkowy Zlot Motocyklowy, koncert kolęd i pastorałek oraz koncert jazzowy.

Wizyta świętego Mikołaja

7 grudnia Rzeszów odwiedzi Święty Mikołaj! Powitamy go przy Fontannie Multimedialnej, skąd kolorową Mikołajkową Paradą, z elfami i bajkowymi postaciami ruszymy przez ulicę 3 Maja i Kościuszki na Rynek. Tam Mikołaj będzie rozdawał dzieciom prezenty. Będą też zabawy i animacje z pomocnikami Świętego Mikołaja.

Mikołaja będzie można również odwiedzać przez cały czas trwania Jarmarku w domku Świętego Mikołaja.

Każdy rodzic, który chce, aby jego dziecko otrzymało prezent na scenie Rynku od Świętego Mikołaja może przesłać zgłoszenie na adres: swiatecznemiasteczko.rz@gmail.com. W temacie należy wpisać: “Mikołaj na Rynku – zgłoszenie”, a treść powinna zawierać imię i nazwisko dziecka oraz numer kontaktowy do rodzica. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 6 grudnia. Prezenty, którymi dzieci mają zostać obdarowane, będzie można zostawić w Podziemnej Trasie Turystycznej w dniu 7 grudnia, w godzinach 9 – 12. Prezenty powinny być odpowiednio zapakowane i zabezpieczone oraz podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka w widocznym miejscu.

Kiermasz Etnoinspiracje

8 grudnia zapraszamy do Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie na kiermasz „Etnoinspiracje”. Ideą kiermaszu, oprócz sprzedaży, jest promowanie piękna, oryginalności i dobrej jakości w rzemiośle artystycznym. Przestrzeń wystawiennicza mieści się w kamienicy Muzeum (Rynek 6) obok Ratusza. W tym dniu wstęp do Muzeum i na kiermasz będzie bezpłatny. Goście będą mogli odwiedzić kiermasz, wystawę czasową na parterze oraz wystawę stałą pt. „Na co dzień i od święta” oraz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach kolędowania. Na kiermaszu, bez przedświątecznego pośpiechu, w pogodnej atmosferze będzie można zakupić prezenty pod choinkę i nie tylko. Będzie różnorodny asortyment: ceramika, wyroby drewniane, biżuteria, malarstwo, tkanina, wiklina, ozdoby choinkowe, ręcznie robione eko mydła, pierniki, miody i cytrusowe konfitury.

Wigilia Miejska

20 grudnia odbędzie się natomiast Wigilia Miejska dla wszystkim rzeszowian. Podczas Wigilii, jak co roku, życzenia mieszkańcom złożą władze miasta i województwa. Będzie również tradycyjne wigilijne potrawy, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i kolędowanie.

źródło: rzeszow.pl