Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Jak zdobyć like Instagram? Prosty sposób na zdobywanie lajków

Fot. Materiały reklamowe

W Polsce mamy około 18 milionów użytkowników mediów społecznościowych, a prawie 7 milionów z nich ma konto na Instagramie. 7 milionów osób, do których stara się dotrzeć każda firma czy influencer. Wśród nich Ty. Zadanie niełatwe. Zwłaszcza jeśli na pozyskanie wstępnego zainteresowania użytkownika w mediach społecznościowych mamy kilka sekund. Jeśli chcesz zdobyć lajki na Instagramie, musisz maksymalnie wykorzystać swoje kilka sekund, w trakcie których Twój post pojawi się na ekranie użytkownika. Ilość lajków to bardzo ważny czynnik rankingowy dla Instagrama. Wniosek? Chcesz wybić się na Instagramie – musisz zdobyć lajki pod Twoimi postami. O tym, jak to zrobić, przeczytasz w dzisiejszym artykule. Poznasz również prosty sposób na zdobycie lajków. Czytaj do końca!

Warto robić dobre zdjęcia – To Podstawa

Regularnie wchodzisz na Insta? Co pojawia Ci się na ekranie? Piękne zdjęcia. Instagram nie wrzuca do polecanych postów ze zdjęciami średniej bądź słabiej jakości. I nie chodzi o to, że algorytm Instagrama wychwytuje to, jakiej jakości jest zdjęcie. Jak wspomnieliśmy, ilość polubień to kluczowy czynnik rankingowy. W sekcji polecanych postów na Instagramie nie znajdziesz takich z przeciętnymi zdjęciami, ponieważ takie zdjęcie lajkuje bardzo mało użytkowników. Lajkowanie zdjęć przez użytkowników wygląda najczęściej w taki sposób: podoba mi się – dam like, nie podoba mi się – pomijam. Koniecznie musisz znaleźć się w sekcji dobrych zdjęć, które spodobają się użytkownikom ze względu na jakość. To najważniejsza kwestia przy budowie profilu na Insta. Do robienia świetnych zdjęć nie jest potrzebny profesjonalny aparat za kilkanaście tysięcy. W zupełności wystarczy telefon ze średniej półki i chwila zaangażowania. Do dzieła!

Regularne publikacje sposobem na zdobywanie lajków

Codziennie spędzamy kilkadziesiąt minut w mediach społecznościowych. Mamy swoich ulubionych influencerów, których poczynania śledzimy na bieżąco. To Twój cel – dostać się do grupy influencerów, których odbiorcy obserwują na co dzień. Jeśli chcesz stać się internetowym celebrytą, musisz regularnie pojawiać się na Instagramie Twoich odbiorców. Regularne publikowanie to kluczowa kwestia przy rozwoju swojego profilu. Dlaczego? Sam masz Instagrama i zapewne codziennie go scrollujesz. Często widzisz daną osobę – czytasz jej posty i likujesz zdjęcia. Co by się stało jeśli przestałbyś widywać tę osobę w mediach społecznościowych np. na Instagram Stories? Nastąpiłaby rotacja. Zmieniłbyś tego influencera na innego – w końcu jest ich sporo. Niestety, taka jest brutalna prawda. Lecz jest sposób na uniknięcie takiego scenariusza. Nie chcesz wypaść z Instagrama Twoich odbiorców, a chcesz mieć zaangażowaną społeczność tworzoną przez aktywnych użytkowników? Na Instagramie regularność publikacji jest kluczem do sukcesu. Najlepiej zdefiniuj swoją regularność przy rozpoczęciu działalności. Zakładając profil, ustal, jak często będziesz wrzucał nowe posty. Przyzwyczaj swoich obserwatorów do stałej częstotliwości np. jeden post na dwa dni, a lajki Instagram same będą spływać!

Regularnie publikujesz piękne zdjęcia – czego jeszcze potrzebujesz, aby zdobyć lajki? Wciągający post

Wdrożyłeś dwie pierwsze wskazówki? W takim razie jesteś na drodze do sukcesu na Instagramie. Instagram opiera się na zdjęciach, lecz umożliwia również dodanie opisów do swoich postów. Instagram daje 2200 znaków ze spacjami do wykorzystania. Dużo? Mało? Dosyć optymalnie. Na starcie zaznaczmy, że hashtagi są wliczane we wspomniany limit znaków. Jak najlepiej wykorzystać te 200–300 słów, żeby zdobyć polubienia na Instagramie? Przyda nam się tutaj znajomość samej charakterystyki tego portalu. Instagram to medium do tworzenia relacji z użytkownikami. Obserwujący są ciekawi, co się u Ciebie dzieje, a Ty im to na bieżąco relacjonujesz. Dlatego świetnym sposobem na tworzenie postów na Instagramie jest tworzenie historii wokół danego wydarzenia, które prezentujesz na zdjęciu. Opowiedz fanom, dlaczego wrzuciłeś to zdjęcie – co w nim jest dla Ciebie takiego ważnego. Pisząc posty oparte na historii, stworzysz relacje ze swoimi obserwatorami, którzy zostaną z Tobą na długo.

Poza wciągającym postem warto zadbać również o zastosowanie odpowiednich hasztagów. Taki zabieg ułatwi Ci dotarcie do obcych osób.

Jak zdobyć like Instagram? Szybka metoda na zdobywanie lajków

Taki nagłówek może wydać Ci się jakimś tanim chwytem marketingowym. Działasz na Instagramie i wiesz, że żeby zdobyć lajki, trzeba poświęcić trochę czasu? To prawda. Budowa społeczności to mozolna praca. Lecz jest sposób na jej ominięcie i pozyskanie nowych followers Instagram bez wielkiego wysiłku. Wystarczy, że kupisz lajki lub followersów. To stosunkowo tanie rozwiązanie, które w krótkim czasie przyniesie Ci wymierne korzyści. Obawiasz się, że finalnie takie działania się nie sprawdzą i stracisz pieniądze? W takim razie omówimy, jak działa Instagram. Krótki ciąg przyczynowo–skutkowy. Wrzuciłeś post na Insta. Twoja społeczność zalajkowała nowe zdjęcie. Lecz nie jest to zawrotna ilość polubień, dopiero budujesz swoją społeczność, więc Instagram promuje Cię wśród niewielu nowych osób. Część z nich Cię zaobserwowała. I tak mozolnie, post za postem, tydzień za tygodniem. Finalnie po kilku miesiącach ciężkiej pracy prawdopodobnie uda Ci się osiągnąć Twój cel. Ale możesz znacznie przyspieszyć ten proces – możesz kupić lajki. Kiedy to zrobisz, na Twoim zdjęciu pojawi się dużo polubień, więc Instagram poleci Cię wielu użytkownikom, a Twoja społeczność znacząco urośnie.

W artykule poznałeś dwie ścieżki budowania profilu na Insta. Jedna z nich to ciężka, mozolna praca polegająca na regularnym publikowaniu postów, do których niezbędne będzie tworzenie interesujących postów. Druga z nich to kupowanie lajków, które sprawia, że Twój profil rośnie w niesamowitym tempie, bez długich miesięcy wyczekiwania na nowych followersów. Którą ścieżkę wybierasz? Zdecyduj i ruszaj do pracy. Powodzenia!

artykuł sponsorowany