Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Jak zarobić pierwszy milion? Spotkanie na Wydziale Ekonomii UR

RZESZÓW. 22 marca br. na Wydziale Ekonomii odbyło się spotkanie zorganizowane przez Bank Gospodarki Krajowej oraz Uniwersytet Rzeszowski, podczas którego przedstawiciele różnych środowisk opowiadali, jak być przedsiębiorczym. Spotkanie było jednym z cyklu organizowanych przez BGK spotkań pod hasłem ?Dzień dobry biznes?.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonali: dr hab. prof. UR Ryszard Kata ? Dziekan Wydziału Ekonomii oraz Pani Beata Rapa ? Dyrektor Regionu Podkarpackiego BGK. Zgromadzeni na spotkaniu studenci usłyszeli m.in. opowieść przedsiębiorcy, który pokazywał jak stawiać pierwsze kroki w biznesie, jakie przeszkody należy pokonać oraz, jak planować kolejne działania w drodze do założonego celu.

Były warsztaty

Zaproszenie eksperci mówili o tym, jakie formalności związane są z zakładaniem i prowadzeniem firmy z uwzględnieniem możliwości stwarzanych przez dostępne projekty zewnętrzne oraz projektowe źródła finansowania. W ramach spotkania zrealizowano również dwa warsztaty: ?Załóż firmę ? krok po kroku? oraz ?Skuteczny networking w biznesie?.

Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali certyfikaty. Bardzo cieszy fakt, że tego rodzaju inicjatywy mają miejsce w murach Uniwersytetu Rzeszowskiego, bo nie sposób zaprzeczyć, że zrozumienie mechanizmów przedsiębiorczości i praktyczna wiedza w tym zakresie jest dziś niezbędna.