Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Jak korzystać z darmowej energii?

Materiały reklamowe

Czy rozważasz instalację paneli fotowoltaicznych na dachu domu lub na otwartej przestrzeni, np. na działce? Oprócz oszczędności bezpośrednio na rachunkach za energię elektryczną można dodatkowo zdecydować się na odsprzedaż nadwyżki energii do sieci elektrycznej. Od czego zacząć swoją przygodę z energią słoneczną?

Zielona energia na dachu

Nie wszystkie dachy nadają się do montażu ogniw fotowoltaicznych. Dlatego przed montażem należy sprawdzić rozmiar i nośność w odniesieniu do proporcji, jaki ogniwa słoneczne mają pokryć potrzeby w ogólnym zużyciu energii. Warto skorzystać z wieloletniego doświadczenia firmy https://eonfoton.pl/ przy określaniu zapotrzebowania na ilość potrzebnych paneli. Panele fotowoltaiczne są zazwyczaj poważną i długoterminową inwestycją, dlatego jakość i poprawna instalacja mają kluczowe znaczenie.

Umieszczanie ogniw słonecznych

Decyzja, gdzie umieścić fotowoltaikę, aby była jak najbardziej wydajna i najmniej uciążliwa, może być trudna. W porównaniu z dostępnymi obecnie technologiami nie ma tak wielu wymagań dotyczących bezpośredniego ułożenia w kierunku „południowym” w porównaniu z wcześniejszymi, ponieważ możliwe jest mocowanie paneli praktycznie we wszystkich kierunkach. Choć im bardziej skierowane będą na południe, tym lepiej. Powszechnie umieszcza się ogniwa słoneczne na dachach budynków, gdzie mogą one otrzymywać bezpośrednie promienie słoneczne. Jest to jednak niejedyna możliwość – ogniwa słoneczne mogą być również instalowane na terenach zielonych, takich jak parki i łąki. W tym przypadku muszą być umieszczone w taki sposób, aby nie przesłaniały drzew i krzewów, a jednocześnie były skierowane w kierunku słońca. Ogniwa słoneczne mogą też stanowić element dekoracyjny – np. można je ustawić w ukryciu lub ozdobić specjalnymi ramkami.

Czy potrzebna jest bateria?

Rozwiązania akumulatorowe do magazynowania energii są również opcją, której warto się przyjrzeć. Jednak w większości przypadków optymalne będzie obliczenie wielkości instalacji na podstawie wzorca zużycia, ponieważ rozwiązania bateryjne są znacznie droższe w instalacji, a zatem znacznie wydłużą okres zwrotu.

Postaw na ekologię i oszczędzaj pieniądze

Koncentracja na zmianach klimatu i środowisku staje się coraz bardziej intensywna, ponieważ ich skutki wpływają na nasze otoczenie. Już dziesięć metrów kwadratowych paneli fotowoltaicznych może uratować środowisko przed emisją pół tony dwutlenku węgla rocznie.

Kompaktowe systemy do pełnej lub częściowej integracji w budynkach, w których pokrycie dachowe składa się z ogniw fotowoltaicznych, dają możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na pokryciu dachowym. Na stronie https://eonfoton.pl/dla-domu/fotowoltaika dostępny jest szeroki wybór ogniw fotowoltaicznych i akcesoriów, a także zespół, który jest gotowy pomóc w realizacji projektu.

artykuł sponsorowany