Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Ile kosztuje mieszkanie w Rzeszowie? Od czego zależy jego cena?

Fot. Materiały reklamowe

Zakup mieszkania na własność to marzenie wielu mieszkańców Rzeszowa. O jego spełnieniu myślą zarówno ludzie młodzi, jak i osoby, które od wielu lat wynajmują mieszkanie. W tym drugim przypadku często okazuje się bowiem, że związane z wynajmowaniem wydatki bez problemu pokryją ratę kredytu. Jako że mieszkania należą do najbardziej kosztownych zakupów, jakich dokonujemy w swoim życiu, do kupna nieruchomości na własność warto podejść z rozsądkiem. W pierwszej kolejności polecamy zapoznać się z aktualnymi cenami mieszkań w Rzeszowie oraz zdobyć wiedzę, z czego one wynikają.

Ile kosztuje mieszkanie w Rzeszowie z rynku pierwotnego, a ile z wtórnego?

Mieszkania w Rzeszowie możemy podzielić na dwie kategorie. Pierwszą stanowią nieruchomości nowe, często znajdujące się jeszcze w fazie budowy, sprzedawane przez deweloperów. Ich ceny różnią się w zależności od renomy firmy, która je buduje, lokalizacji inwestycji, metrażu mieszkania, a także standardu jej wykończenia. Nowe mieszkania w Rzeszowie kupimy bowiem zarówno w stanie deweloperskim, do samodzielnej aranżacji, jak i w opcji pod klucz – gotowe do wprowadzenia.

Drugą kategorię stanowią mieszkania z rynku wtórnego. W ich przypadku można zaobserwować większy rozstrzał cenowy. To właśnie w przypadku mieszkań używanych często możemy natknąć się na szczególnie atrakcyjne cenowo oferty. Ich właściciele pragnąc sprzedać szybciej swoje mieszkanie, są także zdecydowanie bardziej skłonni do negocjacji ceny i tym samym jej dodatkowego obniżenia. Kupując mieszkanie używane, należy jednak zachować dużą ostrożność – taka nieruchomość zazwyczaj wymaga bowiem przeprowadzenia kosztownego remontu, który pochłonie dodatkowe pieniądze.

Od czego zależy cena mieszkania w Rzeszowie? Z jakimi dodatkowymi kosztami należy się liczyć?

Cena mieszkań w Rzeszowie w ostatnich latach sporo wzrosła. Podwyżki dotyczą zarówno mieszkań z rynku pierwotnego, jak i nieruchomości z rynku wtórnego. Aktualnie średnia średnia cena za m2 nieruchomości w Rzeszowie wynosi ok. 8000 zł. Nie oznacza to jednak, że w mieście nie znajdziemy zarówno tańszych, jak i droższych mieszkań! Koszt zakupu danej nieruchomości zależy bowiem od szeregu czynników, które warunkują jego cenę. Pierwszym z nich jest lokalizacja nieruchomości – im lepiej jest ona położona oraz skomunikowana z pozostałymi częściami miasta, tym jej cena kształtuje się zwykle na wyższym poziomie.

Na cenę zakupu nieruchomości w Rzeszowie wpływa także sam standard mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań z rynku wtórnego, które mogą być sprzedawane przez właścicieli po kilku latach od zakupu lub remontu. Taka nieruchomość nie musi wymagać ponownego remontu, a często jest sprzedawana z całym wyposażeniem, co dodatkowo ponosi jej wartość. Działa to także w przeciwną stronę – im starsza i bardziej zniszczona jest nieruchomość, tym niższa jej cena, co może stanowić szansę na świetną inwestycję. Nie bez znaczenia pozostaje także sam metraż mieszkania – nieruchomości o dużej powierzchni mają niższe ceny za m2 niż mniejsze, najbardziej poszukiwane obecnie w Rzeszowie mieszkania.

artykuł sponsorowany