Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Gminna akcja społeczna w Lubeni. O co chodzi?

Fot. BIP Lubenia

 

LUBENIA. I Ty możesz włączyć się do popularyzacji czytelnictwa w naszej gminie. Masz w swojej domowej biblioteczce książki, z których już wyrosły Twoje dzieci? Podziel się z innymi! ? informuje gmina Lubenia.

Gmina Lubenia zwraca się z prośbą do mieszkańców o przekazanie wyczytanych książeczek dla dzieci na potrzeby realizowanego projektu ?Pod rękę z książką? w ramach programu ?Partnerstwo dla książki? dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Książki będzie można składać w siedzibach Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubeni i na Filiach w Straszydlu i Siedliskach do 12 czerwca. Zebrana literatura posłuży do wyposażenia dwóch ?bibliotecznych witryn?, które umiejscowione zostaną na gminnym placu zabaw ?Skwerze uśmiechu? oraz w Kaskadzie solankowej w Sołonce.

Dzięki projektowi każdy zainteresowany, bez zbędnych formalności będzie mógł w tych miejscach zrelaksować się przy książce. Biblioteczki będą działały na zasadzie BOOKCROSSINGU. Kredensy z książkami zostaną zaprezentowane podczas literackich wydarzeń w czerwcu i wrześniu. Jak informuje Urząd Gminy, szczegółowe informacje o wspomnianych wydarzeniach pojawią się w późniejszym terminie.

Więcej informacji na stronie internetowej gminy Lubenia.

źródło: lubenia.pl