Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Gmina Błażowa: 31-latka ZNĘCAŁA SIĘ nad noworodkiem. Przerażające fakty!

W Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie, prowadzono śledztwo przeciwko 31 letniej Monice S., mieszkance gm. Błażowa podejrzanej o popełnienie przestępstwa z art. 207 § 1a k.k. w zb. z art. 157 § 2 k.k. zw. z art. 11 § 2 k.k., które zakończyło się skierowaniem w dniu 12 kwietnia 2022 roku, do Sądu Rejonowego w Rzeszowie, aktu oskarżenia.

Sprawa została zainicjowana zawiadomieniem położnej środowiskowej, która w trakcie mającej miejsce w dniu 27 grudnia 2021 roku wizyty patronażowej zauważyła u noworodka obszerne zasinienia tułowia. Na miejsce została wezwana Policja oraz pracownicy GMOPS w Błażowej. Dalej dziecko zostało przewiezione do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, gdzie wykonano specjalistyczne badania.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Monika S. przyznał się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia.  Następnie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie w dniu 29 grudnia 2021 roku, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany do dnia 30 maja 2022 roku.

Następnie w dniu 30 maja 2022 roku w Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał wyrok, na mocy którego uznał Monikę S. za winną popełnienia zarzucanego jej czynu polegającego na tym, iż w okresie od grudnia 2021 roku do 27 grudnia 2021 roku znęcała się fizycznie i psychicznie nad swoim nieporadnym ze względu na wiek, urodzonym w dniu 8 grudnia 2021 roku, synem Adamem w ten sposób, że od dnia jego narodzin nie akceptując go jako swojego dziecka ignorowała jego potrzeby, okazywała mu niechęć i złość krzycząc na niego oraz wyzywała go słowami powszechnie uważanymi za obelżywe i mówiła mu, że jest niechcianym dzieckiem, a w dniu 27 grudnia 2021 roku chcąc wyładować na nim złość złapała go ręką za brzuch, ścisnęła, a następnie szarpnęła jego całym ciałem w obie strony, czym spowodowała u niego obrażenia w postaci krwiaka oraz obrzęku powłok jamy brzusznej po stronie lewej skutkujące naruszeniem czynności narządu jego ciała na okres poniżej siedmiu dni.

Za zarzucane Monice S. przestępstwa Sąd wymierzył oskarżonej karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto Sąd orzekł wobec oskarżonej środek zabezpieczający w postaci obowiązku poddania się psychoterapii celem poprawy funkcjonowania w zakresie relacji z małoletnimi dziećmi oraz zasądził od oskarżonej na rzecz Skarbu Państwa koszty sadowe w części w kwocie 500,00 zł. Przedmiotowy wyrok jest nieprawomocny.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie