Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Firma bez ZUS. Inkubator przedsiębiorczości alternatywą dla JDG?

Wysokie koszty prowadzenia własnej działalności skutecznie zniechęcają wszystkie osoby, które myślą o własnym biznesie. A gdyby zminimalizować je do 300 zł? Wyjaśniamy, jak działają inkubatory przedsiębiorczości i dlaczego warto rozważyć rozwijanie własnej firmy z pomocą tych podmiotów.

Własna firma bez zbędnych kosztów

Prowadząc własną działalność, należy wziąć pod uwagę nie tylko składki (ZUS, Polski Ład), ale również wszelkie inne koszty związane z jej utrzymaniem – usługi księgowe, doradztwo prawne i marketingowe. Po zsumowaniu wszystkich wydatków może się okazać, że każdego miesiąca płacimy kilkutysięczne sumy. Jest to rozwiązanie zupełnie nieopłacalne, jeśli dopiero wdrażamy własny biznes na rynek i nie wiemy, czy sprawdzi się on we współczesnych realiach. A gdyby móc przetestować pomysł na biznes i sprawdzić, czy ma on szansę zaistnieć na rynku? Z Fundacją Twój Startup to możliwe – za prowadzenie własnej firmy zapłacimy jedynie 300 zł miesięcznie.

Inkubator przedsiębiorczości – alternatywa dla JDG

Co sprawia, że rozwijając biznes w strukturach inkubatora przedsiębiorczości, płacimy kilkukrotnie mniej, niż prowadząc JDG? Wszystko za sprawą użyczenia osobowości prawnej: przedsiębiorcy działają jako podwykonawcy fundacji i w kwestiach formalnych posługują się jej danymi. Dodatkowo mogą liczyć na pełne wsparcie merytoryczne – do każdej osoby przypisany jest koordynator, który pozostaje do dyspozycji przez cały okres inkubacji. Zawierane umowy są weryfikowane przez dział prawny, a księgowość czuwa nad poprawnością wystawianych faktur. Jeśli przedsiębiorca rozważa promocję swojej firmy, zespół webmasterów przygotuje dla niego bezpłatną, wizytówkową stronę internetową. Wszystkie osoby rozwijające biznes w strukturach inkubatora mogą korzystać z pakietów usług w preferencyjnych cenach. Obejmują one obsługę mediów społecznościowych, stworzenie projektu logo, wizytówki oraz ulotki.

Szkolenia, warsztaty i spotkania networkingowe

Fundacja Twój Startup pomaga nie tylko w kwestiach formalnych – przedsiębiorcy mogą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach, warsztatach i konsultacjach prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki temu mają szansę poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prowadzenia biznesu, marketingu i rozwoju osobistego. To również doskonała okazja do poznania innych osób z branży i budowania sieci kontaktów biznesowych, które są przydatne, gdy myślimy o budowaniu silnej marki i jej skutecznym promowaniu.

Inkubator przedsiębiorczości – Rzeszów

Oddziały Fundacji Twój Startup zlokalizowane są w kilkunastu miastach na terenie całego kraju. W każdym z nich organizowane są dni otwarte, podczas których osoby zainteresowane założeniem własnej firmy mogą poznać innych przedsiębiorców i uzyskać wsparcie od obecnych na miejscu koordynatorów.

Rzeszowski oddział Fundacji zlokalizowany jest przy al. Tadeusza Rejtana 20A. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z dostępnych na miejscu przestrzeni coworkingowych oraz sal konferencyjnych. Fundacja Twój Startup oferuje również dodatkowe usługi: adres do rejestracji firmy, odbiór korespondencji, wirtualne biuro oraz obsługę recepcyjną.

Artykuł powstał we współpracy z https://twojstartup.pl/

materiał partnera