Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Ewakuacja mieszkańców. Znaleziono bombę!

Fot. Policja

PODKARPACIE. Policjanci zabezpieczali wczoraj miejsce odnalezienia niewybuchu w Radymnie (powiat jarosławski). Znalezisko wykopali pracownicy ekipy budowlanej, prowadzącej tam prace ziemne. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne a dyżurny zawiadomił saperów z Rzeszowa.

Przed południem bomba lotnicza została zabezpieczona przez saperów. Na czas ich działań zarządzono ewakuację mieszkańców sąsiednich budynków.

Wczoraj, w Radymnie na ul. Zimowej policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu. Rano pracownicy firmy budowlanej, prowadzący prace ziemne ujawnili pocisk. Dyżurny jarosławskiej komendy skierował na miejsce policyjnego pirotechnika. Po rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym miejsce to zabezpieczali funkcjonariusze Komisariatu Policji w Radymnie. Z ustaleń wynikało, że ujawniony niewybuch to pocisk z czasów II Wojny Światowej.

Wezwani na miejsce saperzy z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie sprawdzili teren i zarządzili ewakuację mieszkańców pobliskich domów.

Około godz. 11.30 teren został sprawdzony, a ujawniona bomba lotnicza została zabezpieczona przez saperów.