Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Ewakuacja Galerii Rzeszów. Ile osób zostało poszkodowanych?

Fot. policja.pl

RZESZÓW. Wczoraj przed południem w sklepie mieszczącym się w Galerii Rzeszów oberwała się konstrukcja podwieszanego sufitu. Administrator budynku podjął decyzję o ewakuacji galerii. W ewakuacji, która zakończyła się po godz. 13, pomagali policjanci, akcję koordynowali strażacy. Z galerii ewakuowano około 3 tys. osób. Jeszcze wczoraj na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny.

Pogotowie ratunkowe udzieliło pomocy 7 rannym osobom (sześć z nich zostało przewiezionych do szpitali). 3 kolejne osoby, które zostały poszkodowane w zdarzeniu, zgłosiły się do szpitali po południu. Wśród poszkodowanych były dwie osoby w wieku 16 i 17 lat. Pozostali ranni to osoby w wieku od 22 do 56 lat. Za wyjątkiem jednej osoby, wszystkie jeszcze wczoraj opuściły szpital.

Po godz. 16 policjanci wraz z biegłem z zakresu budownictwa przystąpili do oględzin miejsca zdarzenia. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Policjanci zbierają teraz wszelkie informacje, które będą pomocne w ustaleniu jego przyczyn.

źródło: policja.pl