Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Emilewicz: Finansowanie partii z budżetu? To różni mnie i Gowina. Jestem tego zdecydowanym zwolennikiem

Emilewicz: Finansowanie partii z budżetu? To różni mnie i Gowina. Jestem tego zdecydowanym zwolennikiem

„To być może jest kolejny wątek, który różni mnie i Jarosława Gowina. Od dawna uważam (…) że finansowanie partii z budżetu państwa ucywilizowało życie polityczne w Polsce w sposób bardzo znaczący” – mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM Jadwiga Emilewicz. Robert Mazurek pytał wicepremier i minister rozwoju o sprawę tzw. wtórnego podziału subwencji, według którego koalicjanci dużych partii uzyskają dostęp do milionów złotych na działalność polityczną. Dotychczas taki podział był zakazany. „Jestem zdecydowanym zwolennikiem finansowania partii z budżetu państwa” – zadeklarowała.

Gość RMF FM odpowiadał też na pytania o proponowaną przez PiS nową ustawę o ochronie zwierząt. „Co do zasady powiedziałabym, że jeżeli mamy sytuację w której zwierzęta hoduje się w sposób nieludzki, w warunkach urągających temu, że wyobrażamy sobie w XXI wieku prowadzi się gospodarkę, to ona nie powinna (mieć miejsca – red.)” – oceniła Emilewicz. Odniosła się do tempa zmian, jakie miałyby zostać narzucone przemysłowi futrzarskiemu w Polsce. „Sugerując się rozwiązaniami przyjmowanymi w Holandii, Wielkiej Brytanii, gdzie także przeprowadzono zakazy, dano jednak do pięciu lat czas na przebranżowienie się. Chciałabym dyskutować z koalicjantami na temat wydłużenia okresu vacatio legis” – stwierdziła.

Rozmowa na RMF24.PL