Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Dzisiaj „Rowerowy czerwiec z Policją” w Rzeszowie. Szczegółowe informacje!

Fot. policja.pl

RZESZÓW. Dzisiaj policjanci z rzeszowskiej komendy rozpoczną „Rowerowy czerwiec z Policją”. To kontynuacja ubiegłorocznych działań, których celem jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów. W każdą niedzielę czerwca, na terenie miasteczka rowerowego, policjanci będą służyć pomocą przede wszystkim rowerzystom, oferując m.in. pomoc w nauce bezpiecznego korzystania z jednośladów. Inicjatywę policjantów Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie wsparł Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc obejmując ją honorowym patronatem.

Działania „Rowerowy czerwiec z Policją” policjanci zainicjują dzisiaj o godz. 15. To wspólne przedsięwzięcie Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie i Urzędu Miasta Rzeszowa. W działaniach funkcjonariuszy wspierają również pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie.

Wszyscy chętni pod okiem policjantów będą mogli sprawdzić w praktyce znajomość przepisów i umiejętności poruszania się rowerem w symulowanych warunkach, jakie stwarza miasteczko ruchu drogowego, oraz na rowerowym torze przeszkód. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać z porady policjantów, którzy objaśnią zasady ruchu drogowego, zinterpretują wątpliwości dotyczące znaków, obowiązujących przepisów lub sytuacji drogowych. Policjanci podpowiedzą, jak prawidłowo powinien wyposażony być rower. Będą również zachęcali do używania elementów podnoszących bezpieczeństwo tj. kaski i kamizelki odblaskowe. W punkcie konsultacyjnym podczas zabawy z policjantami, rozwiązując proste zadania, dzieci poznają podstawowe zasady ruchu i podstawowe przepisy drogowe, a najmłodsi będą mogli wykazać się uzdolnieniami plastycznymi – informuje Policja.

Policjanci zapraszają wszystkich chętnych rowerzystów w najbliższą i każdą kolejną niedzielę czerwca do miasteczka rowerowego przy obiektach ROSIR-u w Rzeszowie.

źródło: policja.pl