Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Dziś Światowy Dzień Wody. Jak włączyć się w debatę społeczną dot. zmian zachodzących w środowisku naturalnym

Światowy Dzień Wody, Godzina dla Ziemi, Konkurs Europejskiej Agencji Środowiska „Sustainably Yours” – jest wiele propozycji jak włączyć się w debatę społeczną dot. zmian zachodzących w środowisku naturalnym.

Towary, usługi z których korzystamy z jednej strony przyczyniają się do poprawy jakości naszego życia, ale również wpływają na środowisko. Uwalniane zanieczyszczenia niszczą naturalne siedliska, przyczyniają się do zmian klimatu. W celu ograniczenia tych negatywnych skutków prowadzone są liczne działania mające na celu podniesienie świadomości na temat kwestii środowiskowych i umożliwienie Europejczykom dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Jak m.in. przypadający 22 marca, Światowy Dzień Wody czy obchodzona 30 marca, Godzina dla Ziemi.

Z kolei Europejska Agencja Środowiska (EEA) zaprasza obywateli UE do udziału w konkursie fotograficznym dotyczącym wyzwań i możliwości w zakresie bardziej zrównoważonych wyborów dotyczących żywności, energii i mobilności.

Konkurs „Sustainably Yours” EEA ma na celu zaangażowanie Europejczyków w refleksję na temat wpływu żywności, energii i mobilności na środowisko i klimat. To dobra okazja do włączenia się w debatę społeczną o czynieniu naszego społeczeństwa bardziej zrównoważonym, a także do zaprezentowania swoich talentów fotograficznych – informuje Ewa Nowak-Koprowicz, reprezentująca międzynarodowe sieci Europe Direct i Eurodesk, których punkty zlokalizowane są przy WSIiZ w Rzeszowie.

Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do 15 maja 2019 r. przesłać fotografie związane z jednym z trzech zagadnień: 1. Zrównoważona żywność; 2. Zrównoważona energia; 3. Zrównoważona mobilność.

Dla zwycięzców w każdej z trzech kategorii konkursowych przewidziano nagrody pieniężne w wysokości 1000 euro. Ponadto EEA przyzna również specjalną nagrodę dla młodzieży za najlepsze zdjęcie nadesłane przez młodą osobę. Z kolei nagroda publiczności zostanie wyłoniona w głosowaniu online. Nazwiska zwycięzców poznamy w czerwcu 2019 r.

Bliższe szczegóły na temat konkursu znajdują się na stronie Agencji: https://www.eea.europa.eu/about-us/competitions/sustainably-yours-photo-competition/sustainably-yours-photo-competition

(ip)