Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Doradca Hołowni o ruchu obywatelskim Trzaskowskiego: Ej. My mówiliśmy o tym od dawna

Doradca Hołowni o ruchu obywatelskim Trzaskowskiego: Ej. My mówiliśmy o tym od dawna

„Słyszę, że ma zostać ruch obywatelski stworzony – ja mówię: spoko. Niech ziarno i plewa rosną do czasu żniw. Luz i trzymam kciuki. Ale mam takie poczucie, że to jest takie trochę jednak ‚Ej. My mówiliśmy o tym od dawna’” – stwierdził Przemysław Staroń, gość Rozmowy w samo południe w RMF FM. Doradca Szymona Hołowni podkreślał, że „bardzo kibicuje wszystkim wolnym obywatelom, żeby wspólnie realizowali plan naprawy Polski”. „To jest bez dwóch zdań” – mówił. „Ale jest taki problem, bo ja się dowiaduję o różnych rzeczach, które Rafał Trzaskowski gdzieś tam wskazał – rzeczywiście jakiś czas później po tym, jak mówi o tym Szymon Hołownia” – ocenił.

Podwyżki dla nauczycieli: od 1000 do 1800 złotych

Staroń – nauczyciel roku 2018 – mówił też o propozycjach programowych Hołowni dotyczących systemu oświaty. Przewidziano m.in. podwyżki dla pracowników w szkołach – najmniej mają zarabiać 3800 złotych na rękę. „W przypadku nauczycieli stażystów to było podniesienie pensji o ok. 1800 złotych na rękę. W przypadku nauczycieli dyplomowanych – około 1000 złotych” – powiedział gość RMF FM. Jak dodał, „po wyliczeniach wychodzi to ok. 10 miliardów rocznie” kosztu dla budżetu państwa.

Likwidacja MEN? To moje marzenie

„To jest moje marzenie, żeby tak było” – tak o pomyśle likwidacji ministerstwa edukacji mówił Staroń. „Widzimy zadania kuratoriów: ocenianie, ocenianie, ocenianie. Potem dopiero jest inspirowanie i jakaś pomoc. To jest na maksa zaburzone” – ocenił nauczyciel.  „Problem polega na tym, że MEN jest przesycone tym w całości. A poza tym jest pewnym nieustannym instrumentem w rękach władzy ustawodawczej i wykonawczej” – dodał gość Rozmowy w samo południe w RMF FM.

Cała rozmowa do zobaczenia na RMF24.pl