Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Dodatek węglowy. „3 tys. zł nie rozwiążą problemu”

Zdjęcie ilustracyjne

„Te 3 tys. zł nie rozwiążą problemu, dlatego że te pieniądze mogą być wydane na wszystko, a poza tym jeżeli na rynek trafiają dodatkowe pieniądze, to najczęściej rynek reaguje tak, że podnosi ceny” – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku i prezes zarządu fundacji Unia Metropolii Polskich, który był gościem Rozmowy w południe w RMF FM. Na pytanie Pawła Balinowskiego o to, czy do białostockiego urzędu dzwonią ludzie z pytaniem o zasady przyznawania dodatku węglowego, prezydent powiedział, że „nie, to są sprawy rządowe, jeśli będziemy pośrednikiem, to wtedy tak”.

„Tak jak było z 500+. Jak rząd myślał, że sobie nie poradzi, to zrzucił to na samorządy. Jak zaczęło to dobrze funkcjonować, to zabrał nam dystrybucję 500+. Podobnie może być tutaj” – twierdzi Tadeusz Truskolaski.

Zdaniem prezydenta Białegostoku, skoro samorządy poradziły sobie z pandemią koronawirusa i wywołanym wojną przyjazdem uchodźców, to poradzą sobie też „z tym problemem”. „Jesteśmy bardzo sprawni pod względem organizacyjnym, gorzej pod względem finansowym” – dodał prezes fundacji Unia Metropolii Polskich.

„Miejmy nadzieję, że pieniądze będą przypływać, a nie będzie pustych monitów, że ludzie będą dzwonić, a pieniędzy nie będzie” – powiedział gość Rozmowy w południe w RMF FM.

Tadeusz Truskolaski podkreślił, że ma ograniczone zaufanie do rządu.

„Przy tych wielu obietnicach rządzących, moje zaufanie jest bardzo niskie co do ewentualnej deklaracji. Na pewno one (pieniądze – red.) się pojawią, ale czy w terminie, trudno powiedzieć. Być może tak, bo sprawa jest bardzo medialna” – powiedział prezydent Białegostoku.

Cała rozmowa na RMF24.pl.