Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Delegacja z chińskiego uniwersytetu gościła w Rzeszowie

Fot. WSIiZ

RZESZÓW. To kolejny krok w stronę rozwoju Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Tym razem WSIiZ odwiedziła delegacja z chińskiego uniwersytetu.

Pod koniec października br. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przyjęła delegację z Anshan Normal University (Chiny). W trakcie spotkania poruszono wiele tematów, w tym kwestię możliwości pogłębienia współpracy w zakresie kształcenia studentów WSIiZ w Państwie Środka. Podczas rozmów zwrócono także uwagę na dalszą współpracę między rzeszowską uczelnią a uniwersytetem z Chin.

Współpraca WSIiZ z Anshan Normal University sięga roku 2011, kiedy to obie uczelnie podpisały ze sobą pierwszą umowę. Z kolei w 2014 roku doszło do rozszerzenia współpracy m.in. poprzez wymianę studencką.

– Dzięki podpisanym umowom od roku akademickiego 2014/2015 do dzisiaj, 37 studentów kierunku filologia angielska ze specjalnością tłumaczeniową z językiem chińskim, kształciło się na ANU. W czasie pobytu uczniowie nie tylko uczą się języka chińskiego, lecz także poznają bogatą chińską kulturę ? mówi Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ.