Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Czy w Madrycie dojdzie do rewolucji?

Materiały nadesłane

Sezon piłkarski już za nami. Jednak przed wieloma drużynami nadal wiele pracy, tym razem jednak na rynku transferowym. W Madrycie trzeba znaleźć nowego napastnika, ponieważ aktualna legenda klubu niespodziewanie zdecydowała się zmienić barwy.

Jak ocenić miniony sezon?

Zacznijmy od tego, że madrycka drużyna ma za sobą bardzo specyficzny rok. Na pewno boli to, że w lidze stosunkowo szybko stracili szanse na zajęcie pierwszego miejsca. Drużyna łatwo gubiła punkty, w dodatku z niżej notowanymi rywalami. Ewidentnie coś nie funkcjonowało tak, jak powinno. Niektórzy dziennikarze sugerowali nawet, że być może przydałaby się zmiana trenera. Do tej jednak nie doszło i najprawdopodobniej podczas przerwy letniej zarząd na taki ruch się nie zdecyduje.

W europejskich pucharach udało się dojść do półfinału, jednak tam drużyna z Manchesteru była zdecydowanie lepsza. Można wręcz powiedzieć, że w rewanżowym spotkaniu klub z Madrytu został upokorzony. Bolesna porażka oznaczała koniec pucharowej przygody.

Na pewno kibice w Madrycie byli przyzwyczajeni do lepszych rezultatów. Z drugiej strony sezon nie był aż tak zły. Drugie miejsce w lidze i półfinał w Europie to mimo wszystko osiągnięcie nieosiągalne dla wielu drużyn.

Obstawianie meczy za pośrednictwem telefonu? Umożliwiają to aplikacje bukmacherskie.

Trzeba szukać napastnika

Z pewnością dużym problemem jest to, że nagle klub stracił jedną ze swoich legend. Francuski napastnik początkowo deklarował, że zostanie w zespole z Madrytu na kolejny sezon. Jednak, gdy otrzymał ofertę z Arabii Saudyjskiej, to zmienił zdanie. Choć jego doradcy oraz pracownicy klubu starali się go nakłonić do pozostania w obecnej drużynie, to ich próby okazały się bezskuteczne.

Dlatego niespodziewanie w Madrycie muszą szukać napastnika do pierwszego składu. Problem polega na tym, że na rynku brakuje jakościowych piłkarzy na tę pozycję. Co prawda znajdziemy z dwóch czy nawet trzech piłkarzy, którzy powinni się sprawdzić, jednak trzeba liczyć się z tym, że ich pozyskanie nie będzie łatwym zadaniem.

Mimo to na pewno kogoś znaleźć trzeba. Zastąpienie tak ważnego piłkarza będzie kluczowe dla osiągniecia lepszych rezultatów w sezonie. Przykład z Manchesteru pokazuje, że bez dobrego obsadzenia tej pozycji traci się wiele na walorach ofensywnych.

Na co stać tę drużynę?

Przez lata klub z Madrytu uchodził za naprawdę silny zespół. W dodatku wiele mówiło się o mentalności piłkarzy. W końcu ci potrafili wielokrotnie odwracać losy spotkań. Faktycznie, można było odnieść wrażenie, że niezależnie od wyniki piłkarze są odpowiednio zmotywowani, by dalej walczyć o dobry rezultat.

Jednak skład coraz bardziej się zmienia. Część liderów z dawnych lat już odeszło, a inne gwiazdy są coraz starsze i nie są w stanie grać na wysokim poziomie przez cały sezon. Dlatego w Madrycie od jakiegoś czasu następowała wymiana pokoleniowa. Pozostaje jednak pytanie – czy młodzi piłkarze będą w stanie godnie zastąpić dawne gwiazdy? Na pewno przyszły sezon to na ten moment spora zagadka. Wierzymy jednak, że tak wielki klub będzie w stanie przeprowadzić stopniową ewolucję, a nie rewolucję.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018.

materiał promocyjny, artykuł sponsorowany