Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Czy podatnik musi znać się na rozliczaniu PIT?

Materiały reklamowe

PITy online to już bardzo aktualny temat, szczególnie, że data rozliczenia wcale nie jest już tak odległa. W roku 2023 przypada w poniedziałek 2 maja. Jest to termin ostateczny i nie warto odkładać tematu rozliczeń na ostatnią chwilę. Jednak nie ulega wątpliwości, że dla większości z nas deklaracje podatkowe to temat naprawdę niełatwy i przez to niejednokrotnie wywołujący stres, którego wielu z nas na co dzień przecież wcale nie brakuje. Z tego względu warto sięgnąć po odpowiednie rozwiązanie: dobrze dobrany program PIT, który obliczy podatek za nas.

Dlaczego skorzystać z pomocy?

Program do PIT to narzędzie, które zostało tak skonstruowane, aby użytkownik nie musiał sam rozliczać PITa, wystarczy, że na odpowiedniej stronie kliknie pobierz i już ma program na swoim komputerze. Są też dostępne wersje online, które polecamy, ponieważ nie trzeba niczego instalować. Jednak warto się chwilę zastanowić, żeby  wybrać odpowiedni, sprawdzony PIT 2022 program.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Program do rozliczania PIT powinien być sprawdzony i niezawodny. Nie można  polegać na pierwszym lepszym rozwiązaniu, ponieważ to nierozsądne. Bardzo ważne są opinie użytkowników. Warto zwrócić uwagę, czy jest to nowość, czy jednak firma ma już jakieś doświadczenie w tym zakresie. Trzeba też sprawdzić stronę internetową – czy jest przyjazna i czytelna?

Taki darmowy program PIT 2023 został udostępniony przez spółkę PITax. Oprócz niewątpliwej zalety, jaką jest możliwość bezpłatnego korzystania z tego systemu, trzeba podkreślić, że właściwie każdy podatnik jest w stanie sobie poradzić z jego obsługą, korzystają z niego nawet emeryci, których opinie o nim są bardzo dobre. Jest dostępny w wersji online, ale także możliwy do pobrania. Oprócz tego stworzony przez PITax program PIT 2023 pomaga dobrać odpowiednią deklarację podatkową, jeśli sami nie jesteśmy w stanie określić, której powinniśmy użyć, co nie jest wcale taką rzadką sytuacją, jak by się wydawało. Niezaprzeczalną zaletą systemu jest to, że prowadzi nas przez cały proces rozliczenia podatku praktycznie za rękę i w zasadzie na każdym kroku możemy liczyć na podpowiedzi.

Program PITax.pl podpowie, jakie ulgi Ci się należą
Materiał reklamowy

Co można zyskać?

Kiedy już wybierzemy program do rozliczenia PIT za 2022 i podejmiemy decyzję o skorzystaniu z niego możemy zaoszczędzić nerwy, czas, a nawet pieniądze. Deklarację rozliczymy systemem zaprojektowanym przez specjalistów, więc nie musimy się denerwować, że będzie niepoprawna. Zrobimy to naprawdę szybko, nie spędzimy wielu godzin na obliczeniach i zastanawianiu się, czy są poprawne, czy nie, ponieważ to system za nas wszystko policzy. Pieniądze zaoszczędzimy, ponieważ nie będziemy musieli nikomu płacić za wykonanie naszego rozliczenia rocznego. Ale nie tylko. Program ma to do siebie, że podpowie nam, jakie ulgi nam się należą – w naszej konkretnej sytuacji podatkowej. Takie rozwiązanie powoduje obniżenie wysokości podatku do zapłaty lub nawet otrzymanie jego zwrotu.  Dlatego pamiętaj – wybierając odpowiedni PIT 2023 program możesz tylko zyskać!

artykuł sponsorowany