Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Czarzasty o udziale w marszu miliona serc: Będą zasady, będzie decyzja

Czarzasty o udziale w marszu miliona serc: Będą zasady, będzie decyzja

„Budowa 76 tys. mieszkań jest zapisana w KPO, na mój wniosek. Jeżeli będzie zmiana władzy, natychmiast przyjdzie KPO” – mówi Włodzimierz Czarzasty o planach lewicy budowy 300 tys. tanich mieszkań na wynajem. Wicemarszałek Sejmu skrytykował też pomysły innych partii na ułatwienie Polakom zakupu mieszkań. „Program mieszkaniowy PiS-u i PO polega na tym, że się dopłaca do odsetek. Wie pan, jaka jest zdolność kredytowa w Polsce? 70 proc. ludzi nie ma zdolności kredytowej, a te 30 proc. które ma – ma mieszkania. W związku z tym, jak można rozwiązywać problemy mieszkaniowe, dopłacając do odsetek, jeżeli ci ludzie, którym potrzebne są mieszkania, nie mogą wziąć kredytu? Gdzie tu jest logika?” – pytał retorycznie współprzewodniczący Nowej Lewicy.

Robert Mazurek zapytał swojego gościa również o to, czy postulat Jany Szostak – kandydatki z list Lewicy, żeby rozebrać płot na granicy polsko-białoruskiej jest postulatem całej Lewicy. „Jak ktoś się dziwi temu, że Białorusinka chce, żeby w przyszłości, żeby nie było muru między Białorusią a Polską, to ja współczuję” – odpowiedział Czarzasty.

Wicemarszałek Sejmu był pytany także o to, czy weźmie udział w październikowym marszu miliona serc. „Gospodarzem tego marszu jest Donald Prosiliśmy Donalda Tuska o to, żeby określił zasady organizacyjne. Czekamy na to spotkanie. Zostaną ustalone zasady, będziemy podejmowali decyzje” – odpowiedział.

Cała rozmowa jest na www.rmf24.pl