Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Coraz więcej turystów na Podkarpaciu

 

RZESZÓW. Od stycznia do października 2017 roku w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku znacznie wzrosła liczba turystów odwiedzających Podkarpacie.

W okresie pierwszych dziesięciu miesięcy 2017 roku z turystycznych obiektów noclegowych w województwie podkarpackim skorzystało 1,07 mln turystów, w tym 140,1 tys. turystów zagranicznych. Łącznie udzielono 3,0 mln noclegów.

Liczba turystów, którzy skorzystali z obiektów noclegowych na Podkarpaciu od stycznia do października 2017 roku w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku była wyższa o 10,7%, a liczba turystów zagranicznych zwiększyła się o 18,3%. Ogólna liczba udzielonych noclegów wzrosła o 9,3%.

Rzeszów na czele

Spośród wszystkich turystów zagranicznych, którzy korzystali z noclegów na Podkarpaciu w opisywanym okresie, niemal połowa korzystała z turystycznych obiektów noclegowych w Rzeszowie (68,2 tys. turystów). Ogólnie z noclegów w Rzeszowie skorzystało 230,8 tys. turystów. W okresie styczeń-październik 2017 roku, w porównaniu z pierwszymi dziesięcioma miesiącami 2016 roku, ogólna liczba turystów w Rzeszowie wzrosła o 15,7%, a turystów zagranicznych o 24,4%.

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie