Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Co teraz Unio? Dialog Obywatelski nt. przyszłości UE w Rzeszowie

RZESZÓW. Polacy dziś nie wyobrażają sobie życia poza Unią Europejską. Wspólnota kojarzy nam się z otwartymi granicami czy wielkimi funduszami przeznaczonymi na rozwój naszego kraju. Mijający rok był bardzo dynamiczny i przyniósł poważne zmiany w UE. Pora podsumowania. Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów zaprasza na Dialog Obywatelski, który odbędzie się 18 listopada br. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Tematem przewodnim spotkania będzie podsumowanie polskiej obecności w Unii Europejskiej w 2019 roku. Debata w ramach Dialogu Obywatelskiego będzie stanowić także lokalną dyskusję dotyczącą kształtu i przyszłości Unii zainicjowaną przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera, a kontynuowaną przez nową przewodniczącą Komisji Ursulę von der Leyen.

Planowani eksperci, którzy wezmą udział w rzeszowskim Dialogu Obywatelskim to:Piotr Kaczyński, ekspert Team Europe Komisji Europejskiej, Rafał Szyndlauer, Zastępca Kierownika Wydziału Politycznego Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie oraz były wieloletni koordynator sieci Centów Dokumentacji Europejskiej, Wawrzyniec Pater, wieloletni koordynator sieci Eurodesk Polska, obecnie Główny Specjalista Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji a także Dominik Łazarz,ekonomista, Wicedyrektor Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie, ekspert ds. UE. Spotkanie poprowadzi Sylwia K. Mazur z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct-Rzeszów.

Poruszane tematy oscylować będą wokół m.in.: pozycji  Polski w Unii Europejskiej w kontekście uruchomionej procedury dotyczącej praworządności, wyzwań stojących przez Wspólnotą w odniesieniu doBrexitu, zmian jakie zaszły w instytucjach UE w związku z wyborami europejskimi z maja bieżącego roku, a także szczególnie ważnej dla nas perspektywy młodzieży – podsumowuje Ewa Nowak-Koprowicz, Liderka Zespołu Zarządzającego Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów.

Dialog Obywatelski dotyczący podsumowania obecności Polski w Unii Europejskiej w 2019 roku, odbędzie się 18 listopada o godz. 10.00 w Klubie Akademickim IQ WSIiZ w Rzeszowie (ul. Sucharskiego 2). Osoby chcące wziąć udział mogą się zgłaszać na adres e-mail: europedirect-rzeszow@wsiz.rzeszow.pl

Spotkanie organizowane jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów działający w ramach sieci Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z Regionalnym Punktem Informacyjnym Eurodesk Polska w Rzeszowie oraz Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie.

(ip)