Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Co teraz Unio? Debata m.in. o warunkach Brexitu w Rzeszowie

Unia Europejska kojarzy nam się m.in. z otwartymi granicami czy wielkimi funduszami przeznaczonymi na rozwój naszego kraju. Obraz UE jednak się zmienia. Już w najbliższy poniedziałek, 3 grudnia w rzeszowskiej WSIiZ eksperci będą debatować nad mijającym rokiem w UE, ale również nad jej przyszłością, w tym m.in. niepewnymi warunkami Brexitu.

Tematem przewodnim spotkania będzie podsumowanie polskiej obecności w Unii Europejskiej w 2018 roku ze szczególnym uwzględnieniem Województwa Podkarpackiego. Debata będzie stanowić także lokalną dyskusję dotyczącą kształtu i przyszłości Unii zainicjowaną przez przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera.

W debacie udział wezmą m.in. prof. Agata Jurkowska-Gomułka, Prorektor ds. Nauki WSIiZ, ekspert ds. prawa UE, Elżbieta Łukacijewska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, a także Piotr Kaczyński, ekspert Team Europe Komisji Europejskiej. Spotkanie  poprowadzi Dominik Łazarz, wicedyrektor Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie, ekspert ds. UE.

Poruszane tematy oscylować będą wokół m.in.: pozycji  Polski w Unii Europejskiej w kontekście uruchomienia procedury dotyczącej praworządności, wyzwań stojących przez Wspólnotą w odniesieniu do rosnących postaw nacjonalistycznych w krajach UE oraz skutków Brexitu, a także wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku – podsumowuje Ewa Nowak-Koprowicz, Liderka Zespołu Zarządzającego Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów.

Debata dotycząca podsumowania obecności Polski w Unii Europejskiej w kończącym się 2018 roku, odbędzie się 3 grudnia o godz. 10.00 w Klubie Akademickim IQ WSIiZ w Rzeszowie (ul. Sucharskiego 2). Osoby chcące wziąć udział mogą się zgłaszać na adres e-mail: europedirect-rzeszow@wsiz.rzeszow.pl

Spotkanie organizowane jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów działający w ramach sieci Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie we współpracy z Regionalnym Punktem Informacyjnym Eurodesk Polska w Rzeszowie oraz Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie.