Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Chorwacki lekarz o możliwych przyczynach wypadku Polaków: Eksperci mówią, że bariera na autostradzie była za słaba

Zdjęcie ilustracyjne

Chorwacki lekarz o możliwych przyczynach wypadku Polaków: Eksperci mówią, że bariera na autostradzie była za słaba

Większość chorych czuje się lepiej. Dwie osoby są w stanie poważnym, ale ich życie nie jest zagrożone – mówi prof. Milan Stanojevic doradca chorwackiego ministra zdrowia gość Rozmowy w południe w RMF FM, pytany o Polaków poszkodowanych w sobotnim wypadku.

Pytany o możliwe przyczyny tej tragedii odpowiada: eksperci w Chorwacji mówią, że bariera na autostradzie była za słaba.

Jak dodaje, ranne osoby z każdym dniem czują się coraz lepiej, dlatego już jutro do Polski przetransportowana zostanie samolotem pierwsza grupa poszkodowanych. Chodzi o 13 osób. Co z pozostałymi? „O tym zdecydują już lekarze” – tłumaczy.

O okolicznościach wypadku w Chorwacji prof. Milan Stanojevic mówi, że poszkodowani byli w szoku. Mówili, że to było straszne przeżycie. Wiedzieli, co się stało. Ludzie byli porozrzucani po łące – zaznacza.

Jestem starym lekarzem, uczestniczyłem już w tego typu sytuacjach, ale tego wypadku nigdy nie zapomnę – mówi gość Mariusza Piekarskiego w RMF FM.

źródło: Rmf24.pl