Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zima 2023/2024

Chcieli oszukać policjantów. Zamienili się miejscami w pojazdach

Fot. Policja

W sobotę policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który chwilę wcześniej przesiadł się na fotel kierowcy. Jak się okazało, kolega z którym zamienił się miejscami był nietrzeźwy. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Drugi podobny przypadek miał miejsce dzień wcześniej.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Policyjny patrol, który zabezpieczał Rajd Rzeszowski zauważył kierującego volkswagenem zatrzymującego się na poboczu. Kierowca zamienił się miejscami z pasażerem i pojazd ruszył dalej. Policjanci zatrzymali volkswagena do kontroli. Jak się okazało, mężczyzna, który wcześniej kierował był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. 25-latek przyznał, że to on jechał samochodem i przesiadł się na miejsce pasażera.

Reklama: Pożyczka do 3 tysięcy ZA DARMO! Jak skorzystać z oferty?

Do podobnego zdarzenia doszło również dzień wcześniej. Policjanci ruchu drogowego patrolując teren autostrady A4 zauważyli pojazd, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość jazdy. Gdy policjanci jadąc, wydali mu sygnał do zatrzymania się, pasażer przesiadł się na fotel kierowcy i dopiero on zatrzymał pojazd do kontroli. Jak się okazało obaj mężczyźni byli trzeźwi, jednak 55-letni kierujący, który zamienił się z pasażerem miejscami posiadał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sprawy obu kierowców trafią teraz do sądu. Czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Sędziszowie Małopolskim.

Źródło: Policja