Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Były „baron” podkarpackiego SLD na ławie oskarżonych

RZESZÓW/KATOWICE. Na ławie oskarżonych katowickiego Sądu zasiada Wiesław C. Były „baron” podkarpackiego SLD jest oskarżony o przyjęcie łapówki.

W toku prowadzonego przez prokuraturę śledztwa ustalono, że jedna ze spółek, które dostarczały chemię dla kopalń miała zaległości podatkowe. Chcąc poradzić sobie z zaistniałą sytuacją firma miała dopuścić się korumpowania urzędników, poprzez co oskarżeni mieli pomóc w umorzeniu długów. Wiesław C. miał przyjąć od katowickiego przedsiębiorstwa 240 tys. zł. W sprawę są zamieszani także była wiceszefowa katowickiej Izby Skarbowej oraz były szef MSWiA Krzysztof J.

Wiesław C. to świetnie znany na Podkarpaciu polityk. W swojej karierze zawodowej sprawował kilkukrotnie mandat poselski z ramienia SLD. W latach 2001-2004 pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Finansów.