Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Bohaterska postawa. 23-latek uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy

Fot. Policja

RZESZÓW. Ponad 4,5 promila alkoholu w organizmie miał 43-latek siedzący za kierownicą seata. Został zatrzymany na ul. Nalepy w Rzeszowie przez innego kierowcę. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj około godz. 19.30, policjanci zostali zawiadomieni o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Jak ustalili mundurowi, 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc z Rzeszowa w kierunku Boguchwały zwrócił uwagę na dziwny sposób jazdy poruszającego się przed nim seata. 23-latek na ul. Nalepy zatrzymał kierującego seatem. Szybko przekonał się, że kierowca jest pijany, gdyż czuć było od niego alkohol.

Mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy i wezwał na miejsce funkcjonariuszy policji. Interweniujący na miejscu policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna był pijany. 43-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego miał ponad 4,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.