Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Boguchwała stawia na bezpieczeństwo. 26 nowych kamer!

BOGUCHWAŁA. Realizacja projektu rozbudowy gminnego systemu monitoringu na terenie miasta Boguchwała dobiegła końca. O bezpieczeństwo mieszkańców i osób przyjezdnych zadba 26 nowych kamer!

Zadaniem systemu jest obserwacja i kontrolowanie stref chronionych w celu ewentualnego wyeliminowania lub zapobieżenia nieprzewidzianym sytuacjom oraz odpowiednio szybkie reagowanie w przypadku zaistnienia aktów bezprawnej ingerencji. Obrazy będą także rejestrowane do celów dowodowych ? poinformował serwis internetowy Urzędu Miejskiego w Boguchwale.

Kamery zostały zamontowane w ważnych punktach miasta. Nowy monitoring objął teren boisk Orlik, basenów i remizy OSP, szkoły podstawowej, liceum, przedszkola publicznego, siłowni na ulicach Cichej i Słonecznej oraz skweru przy Centrum Handlowym Stokrotka.

Wliczając 12 kamer które są zlokalizowane na Rynku Miejskim, o bezpieczeństwo mieszkańców zadba łącznie 38 kamer z podczerwienią, dzięki czemu przekazywany przez nie obraz jest widoczny także nocą. System został wyposażony w rejestratory połączone z centrum monitoringu administrowanym przez Straż Miejską. Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Boguchwała. Łączny koszt inwestycji wyniósł 191 000 zł.

Źródło: boguchwala.pl