Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Bogaty letni rozkład lotów z lotniska w Jasionce!

Fot. Ryanair

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, dziś (14 lutego 2024 r.) ogłosiła swój bogaty rozkład na sezon letni 2024 dla portu lotniczego Rzeszów-Jasionka z nową trasą do Alicante. Osiem tras dostępnych tego lata będzie obejmować takie słoneczne kierunki jak Alicante i Zadar, a także popularne destynacje na city break, między innymi Dublin, Manchester czy Londyn.

Rozkład lotów Ryanair dla Rzeszowa w sezonie lato ‘24 to:

  • 8 tras: Alicante (Hiszpania), Zadar (Chorwacja), Dublin (Irlandia), Londyn Stansted i Luton, Manchester, East Midlands, Bristol (Wielka Brytania)
  • 1 nowa destynacja – Alicante (od 3 kwietnia)
  • kierunki idealne na wakacyjne weekendowe wypady – Zadar, Dublin, Manchester czy Londyn

Aby uczcić uruchomienie letniego rozkładu lotów dla Rzeszowa, Ryanair uruchamia wyjątkową promocję walentynkową, z dodatkowym 14% rabatem na podróże z i do Rzeszowa od lutego do maja. Promocja jest dostępna do północy, wyłącznie na www.ryanair.com/pl. Natomiast lotnisko organizuje na swoich social mediach konkurs, w którym do wygrania są m.in. bilety na loty z irlandzkim przewoźnikiem.

Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair:

„Jako rzeszowska linia lotnicza nr 1, Ryanair ma przyjemność ogłosić niezwykle bogaty rozkład lotów z nową trasą do słonecznego Alicante. Obserwujemy stały wzrost zainteresowania naszymi trasami do i z Jasionki, co doprowadziło nas do zwiększenia naszej oferty do łącznie ośmiu tras, w tym do oferty takich słonecznych kierunków jak Alicante czy Zadar, albo idealnych miejsc na city break, jak Dublin, Manchester czy Londyn. Dodatkowo, z okazji obchodzonych dziś Walentynek, chcemy pokazać naszą miłość do pasażerów, uruchamiając wyjątkową promocję dostępną online do północy 14 lutego”.

Bartosz Górski, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka:

„Ryanair jest od lat wiodącym i sprawdzonym przewoźnikiem dla naszego portu i stanowi obecnie jedną trzecią całego ruchu pasażerskiego. To prawie 340 tys. pasażerów obsłużonych w 2023 r. wśród rekordowego miliona i wierzymy, że ta liczba będzie rosła wraz z ofertą irlandzkiego przewoźnika. Cieszymy się z nowej trasy do Alicante, kontynuacji sezonowej trasy do Zadaru oraz utrzymania pozostałych kierunków, które pokazują wciąż znakomite obłożenia, ale mamy wspólne ambicje na więcej kierunków i częstotliwości lotów. Chcemy nadal wspólnie rosnąć i jesteśmy gotowi na utworzenie bazy Ryanair w Jasionce, która byłaby dla lotniska ogromną szansą na dynamiczny rozwój, a dla mieszkańców Podkarpacia i okolic możliwością skorzystania ze znacznie bogatszej oferty tras regularnych i wakacyjnych. Dla wszystkich zainteresowanych podróżami na lotniskowych social mediach organizujemy konkurs, w którym do wygrania są m.in. bilety na loty Ranairem”.

Ryanair lata z podrzeszowskiego lotniska od października 2005 roku, obsługując w tym czasie prawie 5,5 mln pasażerów. Najlepszy jak dotąd był dla niego w Jasionce rok 2018, gdy na podróżach irlandzką linią odprawiło się ponad 430 tys. osób.

(ip)