Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Blisko 100 tys. złotych straciła mieszkanka Dębicy! Uwierzyła oszustowi

Zdjęcie ilustracyjne

Blisko 100 tys. złotych straciła mieszkanka Dębicy. Kobieta uwierzyła oszustowi, podającemu się za policjanta. Myśląc, że pomaga członkowi rodziny, przekazała pieniądze naciągaczowi.

We wtorek, do jednego z mieszkań w Dębicy, na numer stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za córkę rozmówczyni. W rozmowie przekonała 74-latkę, że musi przekazać posiadane oszczędności, chcąc uchronić członka rodziny przed więzieniem. Następnie mężczyzna, podający się za policjanta, potwierdził okoliczności wymagające przekazania pieniędzy. Kobieta nieświadoma zagrożenia wykonała polecenia oszustów i przekazała pieniądze mężczyźnie, który pojawił się kilkadziesiąt minut poźniej w jej mieszkaniu.

Rodzina w ten sposób straciło blisko 100 tys. złotych. Niestety za późno zorientowali się, że zostali uwikłani w oszustwo „na policjanta”. Zgłosili się na komendę dopiero po fakcie przekazania pieniędzy.

Policja przypomina, że policjanci nigdy nie informują o prowadzonych działaniach. Każdy telefon, w którym rozmówca namawia do przekazania pieniędzy innym osobom lub do pozostawienia ich we wskazanym miejscu, to próba oszustwa!

źródło: policja.pl